Bitcoin - porównanie rynków niedźwiedziaBitcoin - porównanie rynków niedźwiedzia

Dzisiejsza analiza to podróż do przeszłości Bitcoina. Cofnijmy się do roku 2013 gdy najstarsza kryptowaluta przeżyła pierwsze pęknięcie bańki spekulacyjnej.

Zanim zaczęły się spadki, kurs piął się w górę parabolicznie przez 2 miesiące, zarówno przy pierwszej jak i drugiej bańce. Podobieństwo widać na pierwszy rzut oka, ale to co najbardziej nas interesuje to czas trwania trendu spadkowego, który w 2013 roku wyniósł ponad 400 dni (od szczytu do dołka).

Obecne spadki na Bitcoinie trwają już 265 dni, a kurs wykonał kilka podobnych ruchów co również widać na wykresie. Zastanawiające jest to jak silnym wsparciem okazało się wsparcie 6000$. Jeśli jednak spojrzeć na ruch procentowy to Bitcoin zachował się identycznie jak podczas pierwszej bańki.
Spadki w 2014 nie zakończyły się jednak na -70%. Po wybiciu najważniejszego wsparcia kurs zaliczył jeszcze jeden dołek. Jeśli historia się powtórzy to powinniśmy tym razem również zobaczyć jeszcze jeden silny impuls spadkowy z targetem w okolicach 3300$.

Analiza

Paweł Migawa

Cryptonews na TradingView: https://pl.tradingview.com/u/Cryptonews_pl/