Amerykański gigant handlowy Walmart wchodzi w Blockchain.

 

02.09.2018

 

Amerykański gigant handlowy Walmart złożył wniosek do Urzędu Patentowego i Patentowego Stanów Zjednoczonych (USPTO) o patentowanie systemu blockchain dla dostaw, zgodnie z oficjalnym dokumentem patentowym opublikowanym 30 sierpnia.

Nowy patent ma na celu zapewnienie technologii umożliwiającej prowadzenie “autentykacji autonomicznych urządzeń elektronicznych w terenie” w celu umożliwienia bezpiecznych dostaw. Patent ten stanowi, że “[w] przykładach wykonania dwa niezależne urządzenia elektroniczne, takie jak drony dostawcze lub autonomiczne roboty domowe, mogą uwierzytelniać się nawzajem za pomocą przykładów wykonania opisanych tutaj procedur bezpieczeństwa.”

Patent jest zatytułowany “Systemy, urządzenia i metody uwierzytelniania robotów autonomicznych w terenie” i został złożony w styczniu 2018 r. Przez firmę Wal-Mart Stores Inc. z siedzibą w Arkansas. Dokument opisuje system obsługi wielu robotów lub dronów, które przeprowadzają pakiet dostawy w całym łańcuchu dostaw. Maszyny są przeznaczone do pracy w oparciu o sygnały bezprzewodowe, które umożliwiają bezpieczne uwierzytelnianie tożsamości urządzeń elektronicznych przez blockchain.

Zgodnie z wnioskiem patentowym wdrożenie blockchaina będzie przydatne w procesie rejestrowania sygnałów i danych uwierzytelniających, które są uważane za podstawowy cel hakerów:

“Aktualizacje łańcucha blokowego mogą obejmować sygnały uwierzytelniające lub informacje identyfikacyjne, a jeden lub większa liczba węzłów w systemie może być skonfigurowana do włączenia jednej lub więcej aktualizacji do bloków w celu dodania do rozproszonej bazy danych.”

Walmart złożył w USA wniosek o szereg patentów związanych z blokowaniem łańcucha w zeszłym roku. Według Investopedia, ulepszenie technologii blockchain jest głównie wykorzystywane przez sprzedawców detalicznych, aby “pomóc Walmart dotrzymać kroku rywalom”, takim jak Amazon.

Ostatnio Walmart złożył wniosek o patent na systemy i metody zarządzania inteligentnymi urządzeniami za pomocą blockchain. Technologia umożliwi użytkownikom dostosowanie poziomów dostępu i kontroli dla urządzeń takich jak przenośne urządzenia komputerowe.

W połowie lipca gigant handlu detalicznego opatentował technologię systemu zarządzania dostawami z blokowym łańcuchem dostaw, który może zapewnić bezpieczeństwo dostarczonych towarów do czasu, gdy ich nabywcy będą mogli je podpisać i odebrać.