W Nashville, w stanie Tennessee odbywa się Distributed Health 2017 – konferencja, na której zapadną być może kluczowe decyzjie w sprawie sektora opieki medycznej

 

11.06.2017

 

Na światowych konferencjach dotyczących rozwoju technologicznego zapadają decyzje, pozwalające na prowadzenie modernizacji sektorów gospodarek wszystkich państw świata. Początkowy zasięg blockchain skupiał się tylko na usprawnieniu sektora finansów i płatności międzybankowych, z uwzględnieniem transferu międzynarodowego. Okazało się, że blockchain może przyczynić się do rozwoju wielu sektorów gospodarki, stanowiąc ważny konstrukt wzrostu gospodarczego. 25 i 26 września w Nashville w stanie Tennessee odbywać się będzie konferencja poświęcona wpływowi blockchain na opiekę zdrowotną.

 

W imieniu społeczności bitcoinowej i roli przedstawiciela branży crypto wystąpi m.in. David Bailey – CEO BTC Media, firmy zajmującej się wspieraniem rozwoju organizacji bitcoinowych, w tym startupów w Dolinie Krzemowej. Konferencja przewidziana jest na dwa dni, a wstęp na wydarzenie to koszt 499$. Dodatkowo każdy zainteresowany uczestnik może zakupić również bilet dodatkowy – wstępu na forum pokonferencyjne 3-go dnia w cenie 199$.

 

Konferencja

Konferencja

 

Wpływ blockchain na służbę zdrowia, wraz z potencjalnymi możliwościami rozwoju tego sektorów został zauważony już dawno. Technologia gwarantująca szybkość i bezpieczeństwo usprawniają wiele systemów na całym świecie. Przedmiotem konferencji jest analiza potencjału blockchain w sektorze opieki medycznej oraz potencjalne konsekwencje z wprowadzenia zróżnicowanych usprawnień opartych na technologii blockchain. Kluczem programu eventowego wydaje się być dyskusja na temat możliwości rozwoju sektorów przy wsparciu blockchain.