Współzałożyciel i strateg Fundstrat Tom Lee powtórzył swoje przewidywania, ​​Bitcoin osiągnie 20 tys., dolarów do połowy roku i 25 tys., dolarów do końca roku. Spodziewa się również, że co najmniej trzy korporacje będą emitować własne kryptowaluty w 2018 r

 

01.03.2018

 

Prognoza cenowa Lee powtarza komentarze, które poczynił na początku stycznia 2018 roku, przewidując, że Bitcoin może “łatwo podwoić swoją wartość” w tym roku.

Pomimo, że BTC spadł prawie o połowe od grudnia 2017 r. Lee i tak utrzymuje prognozę 25 tys., dolarów na ten rok.

W swoim raporcie Lee skomentował również zjawisko korporacji tworzących wewnętrzne kryptowaluty, stwierdzając:

“Już trzy duże firmy ogłosiły działania w których mają zamiar wprowadzić kryptowalutę, które pokazują, że korporacje mogą zmierzać w kierunku kryptowalut, zanim Wall Street je zaakceptuje.”

Raport Lee przewiduje również, że kilka dużych firm, takich jak Starbucks, Facebook i Amazon – z których żadna jeszcze nie weszła w świat kryptowalut w znaczący sposób – prawdopodobnie wprowadzi w tym roku technologię Blockchain.

Lee odwołał się do prezesa zarządu Starbucks, sugerując możliwość wykorzystania Blockchaina do aplikacji płatności konsumenckich w komentarzach z 27 lutego, a także postawił hipotezę, że zarówno Facebook, jak i Amazon mogą “ogłosić strategię kryptowalutową” w tym roku. Spekulował on, że jeśli Facebook wszedłby na giełdę, może nagradzać użytkowników za pomocą tokenów, a nie tylko  opcją “akcje”

Według CNBC Tom Lee jest “jedynym poważnym strategiem na Wall Street, który wydaje formalne ceny docelowe na Bitcoina i które się sprawdzają”