Bitcoin pozostaje najczęściej używaną kryptowalutą, dlatego wiele stron online wprowadziło go jako alternatywę dla płatności w dolarach.

 

 

1. Microsoft
Kiedy Microsoft ogłosił, że zacznie akceptować płatności Bitcoin, zwolennicy waluty ucieszyli się. Na koncie Microsoft Online można bezpośrednio dodać Bitcoin. Z tego miejsca kupuje się wszelkie produkty cyfrowe oraz treści oferowane przez Microsoft, włączając w to aplikacje Windows oraz gry Xbox, muzykę i produkty Windows Phone. Na razie nie wolno płacić Bitcoin za produkty posiadające fizyczną formę (sprzęt, kopie oprogramowania Microsoft), ale to ma się zmienić w przyszłości.

 
2. Dell
Obecni rywale Dell i Microsoft nie wydają się rywalizować ze sobą bezpośrednio, ale obydwaj entuzjastycznie zajęli się Bitcoin. Możesz korzystać z tej waluty do kupienia niemal wszystkich towarów na dell.com, włączając w to produkty w fizycznej formie. Jeśli posiadasz konto Coinbase, możesz wysyłać płatności bezpośrednio do Dell i nie płacić prowizji (poniżej 1% wartości transakcji). Możesz też płacić za pomocą swojego portfela Bitcoin lub zeskanować kod QR smartfonem i podążać za wskazówkami.

 
3. Expedia
Expedia akceptuje płatnością Bitcoin poprzez konto Coinbase. Płacenie za podróż za pomocą Bitcoin jest równie łatwe jak przy karcie kredytowej lub debetowej. Osoby, które nie mają konta Coinbase, będą musiały zapłacić niewielką prowizję. Użytkownicy Coinbase mogą również korzystać z opcji zwrotu pieniędzy i anulowania zakupu.

 
4. Overstock.com
Overstock zasługuje na specjalną uwagę, ponieważ jako jeden z pierwszych wprowadził Bitcoin. W 2014 roku ten gigant sprzedaży detalicznej stał się pierwszym miejscem do e-handlu, który zdecydował się na płatności w Bitcoin.
Dyrektor naczelny Overstock jest zadeklarowanym fanem Bitcoin i pod jego rządami firma zaczęła nawet inwestować w tę walutę i dziś jest jednym z ważniejszych miejsc, gdzie Bitcoin jest przechowywany.

 
5. Newegg
Newegg to sklep online, który specjalizuje się w elektronice osobistej oraz sprzęcie komputerowym. Mimo że jego 10% zniżka dla użytkowników płacących w Bitcoin już dawno wygasła, Newegg nadal promuje Bitcoin jako metodę płatności.
Jeśli posiadasz swój portfel na pulpicie, laptopie lub komórce, możesz po prostu skorzystać z opcji „Zapłać Bitcoin”. Inną metodą jest zeskanowanie kodu QE i klikniecie na „Zobacz adres”, aby wejść do portfela zlokalizowanego w chmurze.

 

10.08.16