Goldman Sachs wprowadza instrumenty oparte na Bitcoinie. Prawdopodobieństwo, że Bitcoin osiągnie kurs 6000$ do końca roku rośnie 

 

14.06.2017

 

Zanim Bitcoin ostatecznie podtrzyma trend leżący u podstaw nadejdzie IV fala, która będzie kontynuacją III w co najmniej 23,6%, co jest równe 2 330$. W tej perspektywie kurs nie powinien spaść poniżej dolnej granicy – 1 915$ (38,2%), niemniej IV faza będzie cechowała się wysokimi tendencjami skokowymi. Skoki przewidują odchylenie pomiędzy wartościami 23,6 -38,2%. Wprowadzenie na rynek tych instrumentów może dość mocno wpłynąć na kurs Bitcoina, windując go nawet do 6000$.

 

Analiza techniczna Goldman Sachs wskazuje na dwa progi – górny na poziomie 3 134$ i dolny 1 915$ przy założeniu odchyleń od wartości średniej na poziomie 2 330$. Kurs średni powinien zatem pozostać stabilny, podczas gdy zakres odchyleń, które mogą nastąpić w IV fazie trendu jest przewidywalny wahaniowo. Okazało się ponadto, że wyliczenia przeprowadzone przez Sachs nie są odpowiednie, co w żaden sposób nie wpłynęło na postrzeganie atrakcyjności inwestycyjnej Bitcoina.

 

Inwestycje podbiją kurs BTC

 

Klienci Goldman Sachs od dawna zainteresowani byli możliwością inwestowania w kryptowaluty. Wprowadzenie przez Sachs instrumentów bazujących na Bitcoinie zostało odebrane niezwykle pozytywnie. Nie tak dawno Peter Smith stwierdził, że BTC może być warte w 2025 roku ok. 500 000$. W lutym 2017 roku prezes BTCC Bobby Lee podkreślał, że docelowa cena BTC w 2020 roku wynosi 5-10 000$, po tym jak kurs ponownie zmniejszy się ok. o połowę. Przed końcem roku kurs Bitcoina powinien wynieść ok. 6.000$, żeby Bitcoin osiągał takie kursy dziennie musi mieć obroty co najmniej gwarantujące 10 mln USD.

 

Na rynku trwają dyskusje na temat tego, co stanie się przy napływie inwestycji w BTC. Jest oczywiste, że wzrośnie zainteresowanie, co przełoży się na dynamikę wolumenu obrotów. W konsekwencji kurs będzie rósł – wszystko zależy od tego, w jakim tempie inwestorzy Sachs zaczną posługiwać się dostępnymi narzędziami. Szansa na 500 000$ staje się jak najbardziej realna przy coraz to nowszych instrumentach rynku kapitałowego, zwłaszcza, że Bitcoin nie ma górnej granicy i tak samo jak może kosztować 6 000$ w końcu tego roku, tak samo może osiągnąć ten kurs w kilka miesięcy przy aktywnym inwestowaniu w instrumenty kapitałowe.