W tym tygodniu japońska giełda i procesor płatności kryptowalut Bitflyer ogłosiły współpracę z SBC Medical Group, firmą macierzystą popularnej Shonan Beauty Clinic. Związek obu firm oznacza, że ​​74 kliniki w całym kraju umożliwią pacjentom rozliczanie rachunków w kryptowalucie

 

 

13.04.2018

 

Kliniki Shonan oferują szeroki zakres usług, takich jak chirurgia powiek, liposukcja, dermatologia, akupunktura, kosmetyka stomatologiczna, plastyka nosa i powiększanie piersi. W całej Japonii funkcjonuje 74 placówki Shonan, a niektórzy ich chirurdzy i lekarze są bardzo dobrze znani. Wszystkie kliniki Shonan akceptują teraz Bitcoin dla usług, ale istnieje limit na to, ile możesz wydać.

Obecnie maksymalna kwota na transakcję dla płatności Bitcoin wynosi 2 miliony jenów (18 700 dolarów). Bitflyer stwierdza podczas partnerstwa, że ​​wprowadził BTC do tysięcy kupców z różnych branż i liczba przypadków wprowadzenia rośnie

Dzięki współpracy z SBC Medical Group i większymi firmami krajowymi i zagranicznymi przyczyniamy się do poprawy wygody naszych klientów – wyjaśnia oświadczenie prasowe Bitflyer.

Japonia ma teraz szeroki wybór sklepów akceptujących płatności BTC. Firma podpisała umowy z firmami takimi jak domy towarowe Marui Group, sieć sklepów BIC Camera, strona internetowa punktów Hapitas i Samantha Thavasa Japan Co. Ltd. Firma zapewnia również ubezpieczenia klientom, którzy zawarli nieudane transakcje z udziałem sieci BTC.

Klinika Shonan Beauty w Japonii nie jest jedyną firmą zajmującą się chirurgią plastyczną, która akceptuje BTC, ponieważ jest kilka innych na świecie. Inne firmy, które akceptują Bitcoina to Vanity Cosmetic Surgery w Miami, Elite Body Sculpture w Beverly Hills, Artisan Cosmetic Surgery w Ohio, Houston Cosmetic Surgery i Artful Wake Cosmetic Surgery w Melbourne na Florydzie.