Wiceprezes Berkshire Hathaway Charlie Munger opisał Bitcoina jako “całkowicie obrzydliwy”

 

15.02.2018

Przemawiając na dorocznym zgromadzeniu Charlie Munger, który ma 94 lata, ujawnił, że jest jednym z największych przeciwników zdecentralizowanej waluty nad, którą nikt nie ma kontroli.

Zapytany o to, co określił mianem “szału Bitcoinowego”, odpowiedzią Mungera było to, że rząd powinien karać ludzi za to, że używają tej technologii.

“Od czasu do czasu spodziewam się, że świat będzie robił głupie rzeczy, ponieważ każdy chce łatwych pieniędzy” – powiedział akcjonariuszom na spotkaniu.

Po czym dodał:

“To po prostu obrzydliwe, że ludzie kupują coś takiego. Nasze podejście do tego jest niestosowne”

Dodatkowo opisując kryptowalutę jako “całkowicie obrzydliwą”, Munger poszedł dalej niż nawet Berkshire CEO Warren Buffett, który w styczniu przyznał, że “nic nie wiedział o tej technologii” ale mimo to wyrażał swoje zdanie nie mając pojęcia o czym mówi.

Charlie Munger dodaje:

“Mogę z całą pewnością powiedzieć, że ta droga prowadzi do złego zakończenia”, to dobre cyfrowe nie jest kontrolowane przez banki ani przez rządy, zwykli ludzie dorabiają się dużych pieniędzy, jest to jakiś obłęd, nie powinno tak być!

Warto zauważyć, że dyrektor generalny JPMorgan, Jamie Dimon, który wcześniej również krytykował Bitcoina teraz żałuje, że nazwał go wcześniej oszustwem.

Co sądzisz o opini Mungera? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.