Według nowych badań przeprowadzonych przez firmę doradczą Initial Coin Offering i firmę doradczą Satis Group, cena Bitcoina może potencjalnie osiągnąć 98 tys., dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat

 

31.08.2018

 

Raport stwierdza, że ​​pod względem tendencji wzrostowych kryptowalut w ciągu najbliższych pięciu lat, BTC osiągnie poziom 98 tys., dolarów, Monero osiągnie 18 tys., dolarów, a Decred 535 dolarów.

Przewiduje się, że Bitcoin Cash spadnie do 268 doalrów, po tym, jak spróbuje odziedziczyć rozpoznawalność marki i zapewni minimalną przewagę technologiczną operatorom. Kryptowaluty, które mają scentralizowaną własność, rzekomo będą miały niewielką wartość, z prognozowanym Ripple cena będzie wynosiła 0,01 dolarów. Ethereum ma podobno stracić połowe swojego rynku.

Ostatnie badanie rozszerza się również na wycenę kryptowalut potrzebnych do wsparcia prognozowanej gospodarki i zapewnienia warunków rynkowych na następne dziesięć lat.

Według raportu, wartość kryptowalut potrzebnych do wsparcia gospodarki wzrośnie z około 500 miliardów dolarów w przyszłym roku do 3,6 biliona dolarów do 2028 roku, a 90 procent wartości kryptowalut zostanie wyodrębnione z depozytów offshore w ciągu najbliższych dziesięciu lat.

Raport mówi, że najbardziej podstawowa wartość wspierająca gospodarkę kryptowalutową będzie pochodzić ze sklepu z przypadkami wykorzystania wartości, podczas gdy analitycy uważają, że największa szansa dla kryptowalut będzie przechowywana na rynkach wartości:

“Obecnie ogromna większość kapitalizacji rynkowej kryptowalut odbywa się w tradycyjnym sklepie z wartościowymi rynkami, a depozyty offshore stanowią prawie 40 procent całości. Pomimo wzrostu TAM (całkowity adresowalny rynek) w komputerach, pamięciach masowych i kredytach, niezbędna kapitalizacja rynkowa potrzebna do wsparcia wykorzystania tych gospodarek spada po skorygowaniu o wyższą prędkość”