Urząd ds. Regulacji Usług Finansowych (FSRA) na rynku globalnym w Abu Dhabi (ADGM) przygotowuje zestaw przepisów dotyczących kryptowalut, wstępnych ofert monetarnych (ICO) i giełd kryptowaluty.

 

13.02.2018

 

 

Oficjalny komunikat został ogłoszony i  opublikowany w niedzielę, 11 lutego.

Opracowując regulacje, FSRA zamierza współpracować z odpowiednimi wykwalifikowanymi instytucjami i osobami zaangażowanymi w przemysł kryptowalutowy. Nie określono dokładnie, kiedy te regulacje miałyby zostać zatwierdzone.

FSRA wydało uprzednio ostrzeżenie o ryzyku ICO i kryptowalut w dniu 9 października 2017 r., kiedy to regulator finansowy zaczął rozważać opracowanie własnego zestawu przepisów dotyczących kryptowalut.

W swoim ogłoszeniu ADGM uznaje globalny popyt na waluty cyfrowe, stwierdzając, że “wirtualne waluty, choć nie stanowią prawnego środka płatniczego, zyskują globalne zainteresowanie jako środek wymiany dóbr i usług”.

4 lutego 2018 r. Urząd Papierów Wartościowych i Giełd ZEA (SCA) wydał dokument ostrzegający inwestorów, zwracając przy tym uwagę, że muszą oni brać pod uwagę ryzyko związane z inwestowaniem w tokeny cyfrowe, ponieważ tego rodzaju działalność nie jest jeszcze regulowana przez Zjednoczone Emiraty Arabskie.