Szef organu nadzoru finansowego stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) Abu Dhabi chce właściwej międzynarodowej regulacji kryptowaluty

 

20.09.2018

 

Przemawiając podczas wywiadu podczas wydarzenia Fintech w Abu Dhabi w tym tygodniu, Richard Teng, szef Urzędu Regulacji Usług Finansowych na Rynku Globalnym w Abu Dhabi (ADGM), stwierdził, że utrata i kradzież kryptowaluty negatywnie wpływa na jej wizerunek jako aktywa.

“Ta przestrzeń musi być odpowiednio uregulowana, w przeciwnym razie istnieje ryzyko przestępstwa finansowego. Za każdym razem, gdy kryptowaluta zostanie skradziona lub zagubiona, wpływa to na zaufanie do tej klasy aktywów”

W tym miesiącu powinny pojawić się formalne regulacje na poziomie ogólnokrajowym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich dotyczące zarówno kryptowalut jak i ICO.

W tym tygodniu szef policji w Dubaju udowodnił, że cyfrowa waluta wkrótce zastąpi tradycyjną gotówkę, podczas gdy inni wyżsi urzędnicy odpowiedzialni za egzekwowanie prawa wezwali bank centralny do wydania narodowej kryptowaluty.

Tymczasem ADGM od dawna zajmuje się rynkiem kryptowalutowym, publikując wytyczne, a Teng zauważył, że organizacja podzieliła się swoją wiedzą z wieloma międzynarodowymi rządami. Teng dodał:

“Jesteśmy przekonani, że nasz kompleksowy system, który udostępniliśmy globalnym organom regulacyjnym, może zaradzić tym zagrożeniom i zwiększyć zaufanie do tej klasy aktywów”

Odbiorcami byli: Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), brytyjski Urząd ds. Nadzoru Finansowego oraz Urząd Monetarny Singapuru.