Kryptowaluta czy styl życia

 

 

 

Aeon – jedna z walut wirtualnych według założycieli nie jest walutą, a stylem życia. Zjawisko to tłumaczone jest wypolerowaną perfekcją, osiągniętą poprzez łamanie zasad w oparciu o opanowanie techniki. Założeniem Aeon jest filozofia życia ściśle związana z poszanowaniem historii i popieraniem innowacji, które tworząc historię pozwalającą cywilizacji na rozwój i osiąganie pewnego stopnia doskonałości. W efekcie Aeon jest czymś więcej niż tylko matematyką – jest wizją świata, w której luksus jest poziomem wyjściowym a granicą jest samo niebo.

 

Aeon to mechanizm przeznaczony dla naprawdę elitarnych jednostek – nie spekulantów zmierzających w kierunku uzyskania szybkiego bogactwa – elitarność w tej filozofii postrzegana jest jako redefinicja globalnego finansowania oparta na umiejętności odkrywania nowej wielkości bogactwa w procesie.

 

Aeon został uruchomiony w dniu 6 czerwca 2014 o godzinie 18:00  z przeznaczeniem dla osób pragnących żyć swobodnie i uczestniczyć w rewolucji kryptowalutowej. Opiera się na protokole Cryptonote, wykorzystując algorytm CryptoNight-Lite co przyczynia się do uzyskania takich funkcji jak prawdziwa anonimowość i ochrona danych, nieprzewidywalne płatności z użyciem podpisu, niepowiązane transakcje z danymi losowymi nadawcy, odporność anodową na blokady oraz wydobywanie CPU/GPU odporne na ASIC. Jako „uczciwa kryptowaluta” Aeon oferuje maksymalną podaż wielkości 18.4 mln, a system nagradzania jest rozwiązaniem płynnie zmieniającym się przy użyciu określonej formuły.

 

Tego typu rozwiązanie ma zachęcić użytkowników do zmiany stylu życia. Od sierpnia 2016 roku coraz większa część społeczności globalnej uznaje Aeon za doskonałą zmianę, o czym świadczyć może ponad półroczny trend wzrostowy, tak w stosunku do BTC jak i do dolara. Aeon, który jeszcze w sierpniu 2015 roku można było nabyć po cenie 0,023743$ obecnie kosztuje 0,271315$, i chociaż widoczne jest nieznaczne osłabienie kursu zwiastujące trend spadkowy po dołkach wyraźnie widać, że Aeon ulega procesowi stabilizacji kursowej w trendzie wzrostowym. Jego popularność zapewnia mu dobowe obroty na poziomie rzędu kilku tysięcy dolarów, co może świadczyć o tym, że  społeczność kieruje się elitarnością projektu i możliwościami wykorzystania kryptowaluty.

 

Zespół CryptoNews.pl nie odpowiada za jakiekolwiek działania podejmowane w związku z przeczytaniem artykułu. Handel i inwestowanie na rynku kryptowalut wiąże się z możliwym ryzykiem inwestycji.

08.05.2017