Potwierdzenia transakcji w okresie aktualizacji mogą nie zostać dokonane poprawnie

 

13.07.2017

 

Gdy sytuacja zostanie ustabilizowana, potwierdzenia automatycznie zaczną działać. Będzie można wrócić do normalnego używania Bitcoina.

 

Pamiętaj, że tylko Ty jesteś odpowiedzialny za bezpieczeństwo swoich Bitcoinów, a jeśli stracisz kontrolę nad nimi z jakiegokolwiek powodu, nic nie będziesz mógł zrobić.

 

Uwaga: jest prawdopodobieństwo, że łagodniejszy poziom zakłóceń może rozpocząć się między 14.07.2017 a 10.08.2017 do godziny 02:00

 

Przygotuj się

 

Jeśli akceptujesz płatności BTC, zalecamy zaprzestanie przyjmowania płatności na co najmniej 12 godzin przed 01.08.2017, choć od 24 do 48 godzin może być bezpieczniejszą opcją.

 

Jeśli wysyłasz Bitcoiny jako płatności, pamiętaj, że wiele usług może przestać działać we wtorek 01.08.2017 lub wcześniej.

 

Uważaj na przechowywanie Bitcoinów na giełdzie lub jakimkolwiek serwisie, który nie pozwala na utworzenie kopii zapasowej prywatnych kluczy. Jeśli zaakceptują transakcje podczas aktualizacji, mogą stracić pieniądze i prawdopodobnie obciążą stratami wszystkich użytkowników albo ogłaszą upadłość. Jeśli skończy się to dwiema lub większą liczbą konkurencyjnych wersji Bitcoina, mogą odmówić udostępnienia Twoich Bitcoinów w wersjach, które im niepasują.

 

Bitcoin może doświadczyć znacznych wahań cen w stosunku do innych walut w tym czasie.

 

Podczas aktualizacji

 

Nie ufaj żadnej otrzymanej płatności po 01.08.2017 do godziny 02:00 następnego dnia, dopóki sytuacja sie nieustabilizuje, niezależnie od liczby otrzymanych potwierdzeń, pamiętaj, że może ona zniknąć z portfela w dowolnym momencie.

 

Nie wysyłaj żadnych płatności. W trakcie aktualizacji mogą pojawić się dwa lub więcej rodzajów Bitcoinów.

 

Taką informację podaje : https://bitcoin.org/en/alert/2017-07-12-potential-split