Chiński gigant handlu elektronicznego, Alibaba, uruchomił niespodziewanie platformę do wydobywania kryptowalut, o czym świadczą niepotwierdzone źródła

 

 

 

16.01.2018

CnLedger, lokalny dostawca informacji o kryptowalutach na Twitterze, przekazał raport z chińskiego serwisu internetowego qq.com, stwierdzając, że platforma “P2P Nodes” Alibaby “została uruchumiona” po rejestracji w październiku 2017 r.

Zgodnie z dostępnym materiałem od cnLedger, Alibaba “może włączyć” węzły P2P na swoją platformę handlu elektronicznego “w przyszłości”.

W dalszym rozwoju, konglomerat Tencent zarejestrował “znak towarowy związany z Blockchain” dla podmiotu określanego różnie jako “Ether Lock” i “Ethernet Lock”.

Ruchy są sprzeczne z obowiązującą narracją regulacyjną pochodzącą z Pekinu. Ostatnio władze zgłosiły chęć stopniowego zmniejszania udziału w wydobyciu bitcoinów, a organy regulacyjne dążą również do wyeliminowania ostatnich śladów centralnego handlu w systemie kryptowalut.

Węzły P2P reprezentują również pozorny zwrot dla założyciela Alibaba, Jacka Ma, który w grudniu oświadczył, że świat nie jest “gotowy” do zaangażowania się w kryptowaluty.

W wywiadzie dla CNBC w tym samym czasie Ma ujawnił, że Alibaba “poświęcił wiele wysiłku” badając technologię Blockchain, ale bitcoin jest “nie dla niego”.