Po ostatnich doniesieniach, że chiński konglomerat handlu elektronicznego Alibaba uruchomił własną platformę do wydobywania kryptowalut, firma wydała oficjalny komunikat, zaprzeczając, żeby platforma była powiązana z wirtualnymi walutami lub ich wydobyciem

 

 

 

18.01.2018

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem opublikowanym na platformie Weibo, niedawno uruchomiona platforma P2P Alibaby została błędnie zgłoszona jako związana z kryptowalutami.

W oświadczeniu wyjaśniono ponadto, że platforma jest w rzeczywistości usługą sieci dostarczania treści (CDN) “peer-to-peer” (P2P) dostarczaną przez Alibaba Cloud, zaprojektowaną w celu umożliwienia użytkownikom zwiększenia prędkości sieci poprzez udostępnianie nieużywanych połączeń szerokopasmowych.

Węzły P2P przypisują użytkownikom punkty za walidację danych w swojej sieci, co może brzmieć podobnie do tego, jak górnicy wydobywają bitcoiny za przetwarzanie transakcji.

Jednak zgodnie z oświadczeniem, punkty w węzłach P2P nie są oparte na kryptowalutach, nie mogą funkcjonować jako waluty i mogą być wymieniane tylko na przedmioty w sklepie z pamiątkami platformy.

Powtarzamy, że Alibaba Cloud nigdy nie emitowała wirtualnej waluty podobnej do Bitcoina i nie będzie obsługiwać platform wydobywczych.

W związku z ciągłymi doniesieniami o nowej “platformie wydobywczej” Alibaby, strona internetowa węzłów P2P nie jest już dostępna online, jak podaje serwis informacyjny CnLedger.