Najbardziej obiecująca trójka Altcoinów w ostatnim czasie?

 

18.07.2017.

 

Sia – z wyraźnym trendem wzrostowym od kwietnia 2017, jest narzędziem pozwalającym na zamianę sposobu przechowywania danych w chmurze firmy. Ma dobre warunki rynkowe, stanowiąc ciekawą opozycję do rozwiązań typu Dropbox czy Google.

 

O ile tradycyjne usługi przechowywania danych przesyłają dane klienta do centralnego ekosystemu, o tyle Sia wyklucza jakąkolwiek jednostkową kontrolę nad danymi w formie scentralizowanej. Pliki przesyłane dzięki Sia są szyfrowane i zabezpieczone, następnie są rozrzucone na wielu hostach (wiele kopii danych zwiększa ich bezpieczeństwo, chroniąc przed zniszczeniem czy zagubieniem). Inteligentna umowa daje możliwość przechowywania danych w zamian za dokonanie płatności. Uważa się, że potencjał Sia jest dość mocno niedoszacowany, ze względu na technologiczną przyszłość rozwiązania.

 

Ardor – nazywany również NXT 2.0 Ardor jest skalowalną platformą blokową natywnie obsługującą szeroki zakres funkcji, jak przechowywanie bloków, zarządzanie kontem, mieszanie monet, gromadzenie i głosowania na zasadzie prywatności. Innowacyjność projektu polega na wdrożeniu podrzędnych łańcuchów.

 

Łańcuchy podrzędne otwierają poziom dostosowania i umożliwiają każdemu użytkownikowi (firmie, instytucji, organizacji non-profit, osobie fizycznej) uruchomienie prywatnego ekosystemu blokowego z jednoczesnym wykorzystaniem wszystkich podstawowych cech platformy. Rozwiązanie ma niekwestionowany atut – modyfikacja funkcji platformy w zależności od realizowanego projektu. Funkcje na platformie można dowolnie modyfikować i konfigurować, dostosowując je do zakresu realizowanych działań.

 

Główna sieć Ardor ma zostać uruchomiona w III Q 2017 roku, zwiększając elastyczność i zakres funkcjonalności platformy. Zakłada się znaczne rozwinięcie projektu, a tym samym wzrost wartości kryptowaluty, po wprowadzeniu wszystkich rozwiązań.

 

Pozostałe Altcoiny

 

Golem – niezwykły potencjał wynikający z inicjatywy opartej na udostępnianiu nieużytkowanych zasobów sprzętowych.

Stratis – jeden z liderów rozwojowych w kwietniu 2017 roku z ogromnym potencjałem wzrostowym, wynikającym zarówno z języka programowania (C#) jak i oferowanych rozwiązań. Portfel Breeze – od Stratis to specjalistyczne rozwiązanie zwiększające prywatność użytkowników Bitcoin oraz Stratis.

DICE (Etheroll) – wprowadzająca użytkownika w świat wirtualnego hazardu (np. gra w kości, kasyno). Potencjał Dice wynika przede wszystkim z rozwiązania oferowanego przez twórców. Wirtualny hazard na zdecentralizowanej platformie przyciąga coraz więcej użytkowników. Od 20 maja wartość kryptowaluty wzrosła o prawie 500%.

 

Zespół CryptoNews.pl nie odpowiada za jakiekolwiek działania podejmowane w związku z przeczytaniem artykułu. Handel i inwestowanie na rynku kryptowalut wiąże się z możliwym ryzykiem inwestycji.