Zimowe Igrzyska Olimpijskie potrwają jeszcze dwa tygodnie, nie zabraknie akcentu dotyczącego kryptowaluty

 

 

14.02.2018

 

 

Tak jak niegdyś film “Cool Runnings” (Polski tytuł Reggae na lodzie) sprawił, że pierwszy zespół bobslejowy Jamajki stał się sławny, obecna edycja Zimowych Igrzysk Olimpijskich sprawi, że drużyna saneczkowa USA stanie się “mistrzem Bitcoin”, co może być pierwszym akcentem kryptowaluty w sporcie.

Amerykańska Fundacja Luge prowadzi kampanię na rzecz darowizn w Bitcoin od grudnia 2017 r. Mimo że generalnie nie można nosić żadnych logo sponsorów na Igrzyskach Olimpijskich, zespół obiecał promować dominującą kryptowalutę w nadchodzących konkursach, w zależności od tego, ile Bitcoin uzbierają jako datki.

Zespół uważa się za pierwszą amerykańską grupę olimpijską, która założyła własny portfel Bitcoin, aby przyjmować darowizny. Jest to ruch, który jest synonimem ducha luzu, dużej szybkości i niebezpieczeństwa.

Amerykańska srebrna medalistka i obecny dyrektor marketingu w San Luge-Gordy Sheer oświadczyła:

Wiesz, słyszymy wiele dowcipów na temat szaleńców, a ludzie nie wiedzą, dlaczego to robimy. Ale bobsleje są czymś, co dostaje się do twojej krwi i zmienia twoje życie, a Bitcoinowcy, których znamy, wiedzą dokładnie, jak to jest uczestniczyć w czymś, czego świat jeszcze nie docenia

Jednym z pierwszych darczyńców funduszu Luge w USA był były olimpijczyk i inwestor na Wall Street Ty Danco-który postrzega fundusz jako idealną inwestycję, w odniesieniu do dwóch kolejnych zimowych igrzysk olimpijskich w ciągu następnych ośmiu lat.

To naturalne i dobre dopasowanie dla zespołu bobslejowego. Zespół saneczkarski nie myśli krótko, lecz długoterminowo. Bitcoin jest wciąż na początku swojej drogi, a czapki z głów dla drużyny za bycie zarówno odważnym, jak i przewidującym, by ruszyć tą drogą.

Zespół obiecał również, że w przyszłości będzie posiadał loga i różnego rodzaju naklejki Bitcoinów na swoim zestawie i wyposażeniu-w zależności od tego, ile Bitcoinów otrzyma w swojej inicjatywie zbierania funduszy.

5 BTC-logo Bitcoin pojawi się na czapkach drużyny i czapkach z pamiątkami
10 BTC-Wszystko powyższe oraz logo Bitcoin naszywane na całą odzież sportową drużyny w sezonie 2018 (z wyłączeniem Zimowych Igrzysk Olimpijskich)
25 BTC-Wszystkie powyższe oraz logo Bitcoin na sankach przez następne dwa sezony.
50 BTC-Wszystkie powyższe, z logo Bitcoin na sankach przez następne cztery sezony.
100 BTC-Wszystkie powyższe oraz logo Bitcoin na kombinezonach drużynowych przez cztery lata (z wyłączeniem Igrzysk Olimpijskich).

Podczas gdy zespół bobslejowy USA Luge nie jest najbardziej znanym zespołem rywalizującym w sporcie, jego działalność może rozpocząć nowy trend dla społeczności kryptowalut.

Istnieje już kilka platform sportowych zakładów bukmacherskich, umożliwiających graczom uprawianie hazardu online za pomocą kryptowaluty. W połączeniu z silną reklamą różnych wirtualnych walut nie byłoby zaskoczeniem, gdyby więcej kryptowalut pojawiało się na koszulkach drużynowych, pojazdach silnikowych i wielu innych.

Dodatkowo w pobliżu wioski olimpijskiej znajduje się wypożyczalnia nart, która akceptuje Ethereum jako metodę płatności. Biorąc pod uwagę tanie opłaty transakcyjne i “uniwersalny” charakter Ethereum, zaskakujące jest to, że więcej dostawców nie robi tego samego.

Jak donosi Forbes, oczekuje się, że więcej dostawców przyjmie platformę płatniczą Coinduck, która akceptuje płatności Ethereum.

Fakt, że ludzie aktywnie używają krypto-waluty podczas masowych wydarzeń globalnych, takich jak Igrzyska Olimpijskie, pokazuje moc tej technologii.

Osoby, które używają płatności w ​​kryptowalutcie, mogą ominąć kłopoty związane z wizytą w kantorach, natomiast transakcje wirtualnymi walutami podczas różnego rodzaju podróży mogą stać się bardzo popularne w przyszłości.