Departament Bezpieczeństwa Narodowego USA (DHS) poszukuje informacji mających na celu analizę transakcji Blockchain

 

04.12.2018

 

DHS opublikował propozycję, która zachęca zainteresowane strony do komentowania i projektowania aplikacji do analizy transakcji Blockchain w odniesieniu do kryptowalut.

Warto zauważyć, że DHS twierdzi, że chociaż poprzednia analiza została przeprowadzona na bazie danych pozyskanych z transakcji BTC, obejmuje ona jedynie “ograniczony zakres w dziedzinie kryptowalut”. Propozycja DHS poszukuje aplikacji do analizy prywatnych altcoinów, takich jak Zcash i Monero, które działają na prywatnych łańcuchach bloków.

Dokument stwierdza, że ​​bieżące badania w tej dziedzinie dotyczą technologii, których kluczowe cechy obejmują lepsze możliwości zachowania anonimowości i ochrony prywatności.

Interesuje nas śledzenie i zrozumienie transakcji i działań na Blockchain o nielegalnym charakterze.

Analiza transakcji typu Blockchain może być wykonana na różne sposoby i uwzględniać różne przypadki użycia danych, podczas gdy pożądane rozwiązanie powinno “zapewniać łatwą możliwość analizy nowych implementacji tej technologii”. DHS zauważa także, że rozwiązanie to można zastosować w innych aspektach:

Ze względu na znaczny wpływ w obszarach takich jak zarządzanie, egzekwowanie umów dotyczących udostępniania danych i szyfrowane wymiany danych analitycznych, istnieje wiele różnych aplikacji w administracji i na rynku komercyjnym, które mogą odnieść korzyści z udanego rozwoju tego produktu.

Źródło obrazu: 123rf.com