Kongresmen Tom Emmer planuje wprowadzenie trzech ustaw mających na celu wsparcie technologii Blockchain i kryptowalut

 

22.09.2018

 

Trzy nadchodzące ustawy są zatytułowane “Rozwiązanie wspierające cyfrowe waluty i technologię Blockchain”, “Ustawa o clearingu Blockchain” oraz “Ustawa Safe Harbor dla podatników z Forked Assets”.

Ustawodawstwo koncentruje się na wsparciu i rozwoju technologii Blockchain, a także na stworzeniu bezpiecznej przystani dla podatników dysponujących “rozwidlonymi” zasobami cyfrowymi.

Ustawy skłoniłyby rząd federalny do zapewnienia “prostego środowiska prawnego” i ograniczałyby grzywny wobec osób, które zgłaszają “rozwidlone” zasoby cyfrowe, dopóki Urząd Skarbowy (IRS) nie przedstawi formalnych wskazówek dotyczących odpowiednich sposobów raportowania. Według Emmera “podatnicy mogą przestrzegać prawa tylko wtedy, gdy prawo jest jasne”. Przedstawiciel skomentował tę inicjatywę:

Stany Zjednoczone powinny nadać priorytet przyspieszeniu rozwoju technologii Blockchain i stworzyć środowisko, które umożliwi amerykańskiemu sektorowi prywatnemu przewodzenie w zakresie innowacji i dalszego wzrostu, dlatego właśnie wprowadzam te ustawy.

Ponadto Emmer objął stanowisko współprzewodniczącego kongresowego Blockchain Caucus, platformy współpracy branżowej i rządowej w celu zbadania implikacji blockchain i cyfrowych walut. Zgodnie z zapowiedziami, “grupa wierzy w podejście regulacyjne, które umożliwi tej technologii ewolucję w taki sam sposób jak internet; na własną rękę.”