Ustawodawstwo stanu Wyoming zatwierdziło dwie nowe ustawy, które mają na celu stworzenie otoczenia regulacyjnego sprzyjającego kryptowalutom i innowacjom opartym na technologii Blockchain

 

14.01.2019

 

Status jednej z dwóch ustaw – House Bill 62 – został już zaktualizowany na stronie internetowej stanu Wyoming, gdzie można przeczytać, że ustawa została przegłosowana 8-1 i od tego czasu została ona umieszczona w pliku ogólnym. Oficjalny status drugiej ustawy – House Bill 57 – nie został jeszcze zaktualizowany, jednak jeden z urzędników potwierdził na Twitterze, że “Bill 57 przeszedł jednogłośnie”.

Zatytułowana “Poprawki do aktu własnościowego o tokenach użytkowych w Wyoming”, ustawa o numerze 62 odwołuje się do ustanawiania nowej klasy aktywów, określając “otwarte tokeny Blockchain o określonych właściwościach użytkowych jako niematerialne własności osobiste.” Definicja oznacza w szczególności, że wspomniane tokeny nie wymagają zwolnienia z federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych. Ustawa wyjaśnia, że:

Otwarte tokeny Blockchain opisane przez ustawę nie stanowią papierów wartościowych, ponieważ osoba, której sprzedano otwarty token Blockchain nie może otrzymać płatności gotówkowej ani udziału w zyskach od dewelopera lub firmy, ale zamiast tego otrzymuje stałą ilość usług konsumpcyjnych, treść lub własność.

Bill 57 został zatytułowany “Sandbox technologii finansowej” i dotyczy utworzenia “piaskownicy” regulacyjnej – nadzorowanego i elastycznego środowiska testowego, które zapewnia zwolnienie z niektórych ustaw i przepisów, które w przeciwnym razie utrudniłyby wprowadzanie innowacji. Jego utworzenie ma podobno na celu stworzenie przyjaznego środowiska biznesowego dla twórców nowych produktów i usług finansowych, a tym samym przyciągnięcie talentu z branży fintech do państwa.

Źródło obrazu: 123rf.com