16.11.2017

 

Ostatnio pojawiły się na świecie obawy związane z wykorzystaniem kryptowalut. Obawy te wynikają z zaniepokojenia rządów i systemów finansowych informacją, że anonimowość cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, otwiera przestępcom i terrorystom drzwi do bezpiecznych systemów finansowych. Obawy te doprowadziły do ​​szerokiej gamy reakcji globalnej społeczności, począwszy od dyskusji, wprowadzeniu większej kontroli nad kryptowalutami, a nawet zakazu wymiany kryptowalut w niektórych krajach.

Oprócz działań podjętych w Chinach i Korei Południowej, Kongres Stanów Zjednoczonych rozważa obecnie wprowadzenie zakazu używania przez amerykańskich sprzedawców anonimowych kryptowalut, które nie spełniają wymogów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML). Gdyby tak się stało, oczekuje się, że Wielka Brytania pójdzie za tym przykładem. Dlatego pojawienie się AML BitCoin, jedynej kryptowaluty zgodnej z AML z możliwościami identyfikacji biometrycznej zawartymi w jej kodzie, jest bardzo ważne i aktualne.

Mając to na uwadze, Marcus Andrade, prezes NAC Foundation, spółki, która utworzyła AML BitCoin, udał się do Londynu, aby spotkać się z posłem Adamem Afriyie i porozmawiać o roli, jaką AML BitCoin mógłby odegrać w pokonaniu tych obaw i ułatwieniu szerszego zastosowania kryptowalut w Wielkiej Brytanii. Pan Afriyie jest przewodniczącym grupy parlamentarnej ds. FinTech, która została ustanowiona w celu zachęcenia do dyskusji na temat znaczenia technologii finansowej dla gospodarki i jej możliwych zastosowań. Był pierwszym, który poruszył temat technologii blockchain i innych technicznych innowacji w Izbie Gmin.

“Poseł Afriyie był pod wrażeniem sposobu, w jaki AML BitCoin wykorzystuje naszą opatentowaną technologię, aby zapewnić zgodność z AML / KYC. Rozmawialiśmy o spotkaniach z głównymi zainteresowanymi stronami, a także o pomocy NAC w przekazywaniu informacji za pośrednictwem jego biura na temat blockchain i kryptowalut” – powiedział Andrade. Wyraził także nadzieję, że pan Afriyie i grupa parlamentarna wszystkich partii ds. FinTech niebawem spotkają się z posłami, kluczowymi interesariuszami i członkami Izby Gmin, dając AML BitCoin kolejną szansę na wyjaśnienie zalet tego produktu.

Pan Afriyie nie był jedynym, z którym rozmawiał Andrade w Londynie. Jego następnym przystankiem było spotkanie z Globalnym Kierownikiem Rynku Pierwotnego, dr. Robertem Barnesem i szefem globalnego rynku infrastruktury rozwojowej Antonella Amadei z London Stock Exchange (LSE). Tematy dyskusji obejmowały kwestie związane z integracją kryptowalut z tradycyjnymi instytucjami finansowymi, która staje się coraz ważniejsza, ponieważ kryptowaluty nadal się rozwijają. Tematem był również powszechny niepokój i obawy osób zajmujących się finansami, dotyczące niestabilności cyfrowych walut i ich nadużywania przez niepowołane osoby. Pan Andrade opisał, w jaki sposób AML BitCoin może być rozwiązaniem obu tych problemów. Liderzy LSE postanowili kontynuować analizę tego problemu i zastanowić się, w jaki sposób AML BitCoin może być w stanie pomóc w tym zakresie.