Analitycy JP Morgan przewidują, że Bitcoin może spaść poniżej 1 260 dolarów, a banki nie będą korzystać z Blockchaina przez co najmniej trzy do pięciu lat

 

25.01.2019

 

Według agencji Reuters analitycy największego globalnego banku inwestycyjnego uważają, że prawdziwa wartość kryptowaluty wciąż nie jest udowodniona i że mają one sens tylko w hipotetycznym wydarzeniu, w którym inwestorzy stracili wiarę w główne tradycyjne aktywa, takie jak złoto i dolar. Analitycy stwierdzili w raporcie:

“Nawet w skrajnych sytuacjach, takich jak recesja lub kryzysy finansowe, istnieje więcej płynnych i mniej skomplikowanych instrumentów do zawierania transakcji, inwestowania i zabezpieczania niż kryptowalut”

JP Morgan powiedział również, że zaangażowanie instytucjonalne na rynku kryptowlut spadło w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, a poszczególni handlowcy stanowili większość rynku. W raporcie firma stwierdziła, że ​​używanie krypto do płatności pozostanie “kwestionowane”, dodając, że firma nie była w stanie znaleźć większych sprzedawców, którzy zaakceptowali kryptowalutę w 2018 roku.

Analitycy JP Morgana zasugerowali, że prawdopodobnie Bitcoin spadnie do około 2400 dolaróœ, a może nawet spaść poniżej 1260 dolarów, jeśli obecny rynek niedźwiedzi utrzyma się.

Podczas gdy JP Morgan prognozował, że “szeroko rozpowszechniona” technologia Blockchain nie spowoduje żadnych rzeczywistych różnic dla banków przez co najmniej trzy do pięciu lat, bank inwestycyjny wciąż twierdzi, że technologia DLT ma potencjał ograniczenia kosztów dla globalnych banków i digitalizacji różnych złożonych procesów.

Dyrektor generalny JPMorgan, Jamie Dimon, jest krytycznie nastawiony do kryptowalut, w tym do Bitcoina, którego nazwał “oszustwem” we wrześniu 2017 roku.

Źródło obrazu: 123rf.com