Własna kryptowaluta Facebooka, jeśli zostanie uruchomiona, może potencjalnie wygenerować dodatkowe 20 miliardów dolarów przychodów do 2021 roku

 

12.03.2019

 

Analityk, Ross Sandler, napisał w notatce dla klienta, że ​​kryptowaluta mogłaby ustanowić nowy strumień przychodów dla Facebooka, pomagając jej w cenach akcji, która spadła w serii głośnych skandali w ubiegłym roku.

W swojej prognozie Sandler wskazał, że opcja przychodu z krypto jest czymś „bardzo potrzebnym na tym etapie”, podkreślając, że wszelkie strumienie przychodów bez reklam mogą być dobrze postrzegane przez udziałowców Facebooka. Sandler powiedział, że jego bardziej konserwatywne szacunki dotyczące nowej kryptowaluty wynoszą 3 miliardy dolarów.

Analityk Barclays przypomniał oryginalny projekt płatności na Facebooku, podobny do tego, jakim są dziś kryptowaluty. Opracowany przez kalifornijską firmę The Menlo Park w 2010 r. „Kredyty Facebooka” stanowiły wirtualną walutę, która pozwalała użytkownikom na dokonywanie przedpłat za te kredyty przy użyciu walut krajowych, a następnie wykorzystywanie ich do zakupów w aplikacji.

Sandler dodał, że Facebook ponosi ciężar kosztów wymiany między fiat i możliwą nową kryptowalutą, co może obniżyć rentowność firmy.

Powołując się na analizę Barclays, Sandler stwierdził, że pierwsza wersja „kryptowaluty Facebooka” może być przeznaczoną do jednego celu w przypadku mikropłatności i krajowego przelewu pieniężnego typu „p2p”, który jest uważany za „bardzo podobny do oryginalnych kredytów z 2010”

Sandler ocenił także zakres projektu, zauważając, że jest on większy niż poprzednie ambicje Facebooka. Analityk wskazał Davida Marcusa, lidera zespołu blockchain i Krypto na Facebooku, który jest byłym prezesem operatora płatności PayPal. Sandler zauważył również, że Facebook niedawno zatrudnił wielu pracowników z startupowej platformy Chainchain.

Źródło obrazu: 123rf.com