Bitcoin pozostaje dobrym nabytkiem pomimo ostatnich spadków, Spencer Bogart powiedział wczoraj CNBC, że kryptowaluta będzie warta conajmniej 10 tys., dolarów

 

28.05.2018

 

Bogart jest partnerem w głównej firmie VC Blockchain Capital i był podobno pierwszym analitykiem z Wall Street, który zajmował się Bitcoinem i Blockchainem, tworząc bardzo ceniony raport branżowy Blockchain.

Bitcoin spada już od trzech tygodni, jest to najdłuższy okres od września 2017r., mimo to Bogart przedstawił zwyżkową prognozę długoterminową, mówiąc, że:

“Długoterminowe wzrosty są nieuniknione, instytucjonalizacja Bitcoina absolutnie się zdarza, każdy duży bank próbuje coś zrobić aby zaoferować kryptowalutę swojemu klientowi albo otworzyć punkt sprzedaży”

Bogart zasugerował jednak, że wiele altcoinów jest prawdopodobnie “przewartościowanych” i “ma znaczny wiatr w żaglach”, podkreślając niebezpieczeństwa związane z wyceną względną. Porównał między boomem ICO pod koniec 2017 r. – na początku 2018 r. A boomem dot-com z początku 2000 r., ostrzegając, że wiele tokenów jest “zbyt obiecujących”

Bogart powiedział, że sprzedałby takie altcoiny jak Cardano, TRON, IOTA i NEO, ale był “neutralny” i utrzymywałby Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash i EOS.

“Jestem bardzo konstruktywny w odniesieniu do Ethereum w perspektywie długoterminowej” – powiedział. Niemniej jednak uważał, że Ethereum ma obecnie “dużo nawisu” z powodu wielu “przewartościowanych” tokenów, które są zbudowane na jego platformie, i zasugerował, że przyszłość Ethereum będzie ściśle skorelowana z przyszłym rozwojem przestrzeni ICO.

Bogart zauważył również, że był to pierwszy trwały rynek na którym nikt nie zasugerował “końca Bitcoina”. Zasugerował, że rzeczywistość głębszej instytucjonalizacji przestrzeni kryptowalutowej zabezpiecza długoterminową “historię” i jest “ogólnie pozytywna”. “Dla przyszłości Bitcoina.

Powiedział także, że ciągłe zawirowania w tradycyjnym sektorze finansowym, takie jak niedawne kryzysy walutowe, wzmacniają działania Bitcoina.

“Czy cena Bitcoina może wzrosnąć? Założę się, że Bitcoin zakończy rok z conajmniej 10 tys., dolarów”