Bitcoin

Analiza ceny Bitcoina (BTC) i Ethereum (ETH) 15.08.2018

Kapitalizacja rynku kryptowalut kolejny raz mocno ucierpiała i w tej chwili wynosi $194 mld.
Za nami dwa tygodnie mocnych spadków po fałszywym wybiciu z klina zniżkującego. Obecnie Bitcoin osiąga już blisko -30% od ostatniego lokalnego szczytu.
Duży wpływ na taki rozwój wydarzeń z pewnością miało przesunięcie decyzji w sprawie kontraktów ETF.

Bitcoin w chwili obecnej znajduje się na silnym wsparciu w okolicy ostatniego dołka. W związku z tym iż w dalszym ciągu znajduje się w trendzie spadkowym, bardzo możliwe że na odbicie jeszcze będziemy musieli trochę poczekać.
Pierwszym, a za razem najbardziej prawdopodobnym celem dla BTC jest strefa 5000$ gdzie znajduje się wsparcie w postacie linii trendu wzrostowego, MA 100 w interwale tygodniowym oraz zniesienie 0.786 fibo, które w przeszłości odbijało kurs i kierowało w stronę kolejnych szczytów.
Drugi target (zakładając pesymistyczny scenariusz) to wybicie linii trendu i dynamiczny spadek w okolice 3000$ (MA 200).
Warto mieć na uwadze, że odkąd zaczęły się ostatnie spadki liczba pozycji krótkich na giełdzie Bitfinex rośnie w bardzo dużym tempie i powoli dobija do poziomu z kwietnia kiedy niemal wszyscy twierdzili, że Bitcoin spadnie niżej i już wtedy każdy domagał się zejścia na poziomy 3-4 tysięcy.

Ethereum

Analiza ceny Bitcoina (BTC) i Ethereum (ETH) 15.08.2018

Ethereum wybija linię trendu wzrostowego i chwilowo znajduje wsparcie na poziomie 260$. Dalsze losy stoją pod wielkim znakiem zapytania. Bardzo duża część altcoinów notuje gigantyczne spadki co z kolei przyczynia się do umacniania pozycji Bitcoina na całym rynku, która według coinmarketcap wynosi w tym momencie 54%.
Wśród wszystkich kryptowalut Bitcoin znajduje uznanie jako walor o najmniejszym stopniu ryzyka, zwłaszcza w czasie bessy więc logicznym jest fakt, że spora część kapitału wędruje właśnie do najstarszej waluty.
Z punktu analizy technicznej pozycja ETH na rynku znacznie osłabła i na ten moment nie widać sygnałów jakichkolwiek pozytywnych zmian w najbliższej przyszłości.
Crash na Bitcoinie może pociągnąć za sobą wszystkie alty głęboko na dno, a kurs ETH poniżej 100$ jest w takiej sytuacji jak najbardziej realny.

 

Analiza

Paweł Migawa

https://pl.tradingview.com/u/Cryptonews_pl/