Bitcoin

Analiza techniczna Bitcoin (BTC) oraz Ripple (XRP) 23.08.2018

Bitcoin ma coraz mniej czasu na podjęcie decyzji, w którym kierunku podąży kurs.
Komisja SEC odrzuciła dzisiaj 9 wniosków ETF, aczkolwiek nie wpłynęło to w żaden sposób na cenę. Rynek póki co zostaje obojętny wobec tej decyzji, a BTC nadal konsoliduje w okolicach 6500$.

Technicznie sytuacja niewiele zmieniła się od ostatniej analizy. Kurs nadal pozostaje w klinie spadkowym, a byki silnie bronią wsparcia, aczkolwiek zakładanie pozycji staje się coraz bardziej kłopotliwe. Jedno jest pewne, rynkiem zawładnął pesymizm i zdecydowana większość obstawia w tym momencie dalsze spadki.
To na co powinniśmy zwrócić w tej chwili uwagę to rosnąca w dalszym ciągu liczba pozycji krótkich.

Czego zatem możemy się spodziewać w nadchodzących dniach ?

Jednym z możliwych scenariuszy jest dalsza konsolidacja oraz wzrost shortów na Bitcoinie co paradoksalnie mogłoby zwiastować nadchodzące wzrosty poprzez likwidację tychże pozycji oraz kapitulację sprzedających (którzy stanowią większość w tej chwili). Gdyby tak się stało to kurs potwierdziłby w ten sposób formację podwójnego dna i moglibyśmy liczyć na spory wzrost kapitalizacji całego rynku kryptowalut.

Drugi scenariusz zakłada wybicie najważniejszego wsparcia i gwałtowny spadek ceny (cele zostały oznaczone na wykresie). Trzeba przyznać, że byłoby to fatalne w skutkach dla całego rynku, bo dopiero wybijając 5000$ Bitcoin oficjalnie wkracza w niedźwiedzi rynek. Jeśli tak się stanie to z pewnością potrzeba będzie znacznie więcej czasu na powrót do wzrostów.

Ripple

Analiza techniczna Bitcoin (BTC) oraz Ripple (XRP) 23.08.2018

Sierpień okazał się niezbyt dobrym miesiącem dla XRP. Po lipcowej konsolidacji w strefie 0.50-0.42$ finalnie kurs przełamał wsparcia i zaliczył mocny spadek. Na ten moment kurs nadal pozostaje ponad linią trendu wzrostowego, ale dalsze losy są wciąż niepewne. Dopiero wyjście górą ponad 0.42$ daje szanse na długoterminowe wzrosty.

Wykres Ripple idealnie obrazuje to jak może zachować się Bitcoin w nadchodzącym miesiącu (zakładając pesymistyczny scenariusz). Przełamanie kluczowego wsparcia i mocny spadek po którym następuje odbicie i powrót do trendu. Niestety nie jest to potwierdzeniem zakończenia korekty.

Przypomnijmy, że dalsze spadki nie zostały jeszcze zanegowane i możliwe, że XRP będzie jeszcze testował odległe wsparcia poniżej 0.20$.
Kurs XRP jest uzależniony od ruchów na BTC co wyraźnie widać w analizie “Altcoiny kontra Bitcoin”.

Analiza

Paweł Migawa

Zachęcamy do odwiedzenia naszego kanału na platformie TradingView: https://pl.tradingview.com/u/Cryptonews_pl/