Bitcoin (BTC)Analiza techniczna Bitcoin (BTC) & Ripple (XRP) - 10.09.2018

 

Obecna konsolidacja może być spowodowana realizacją zysków przez shortujących traderów. Liczba krótkich pozycji nieco się zmniejszyła po ostatnim tąpnięciu Bitcoina, ale czy to oznacza początek kolejnych wzrostów ? Niekoniecznie…

Kurs BTC wręcz runął do poziomów sierpniowej konsolidacji i ponownie próbuje zatrzymać się w okolicach 6200$.
Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo wybicia wsparcia i test poprzedniego dołka w okolicach 5900$. Możliwe także, że zobaczymy wybicie tego dołka. 5000$ to z kolei bardzo mocne wsparcie i byki powinny bronić go za wszelką cenę. Jeśli BTC spadnie do tego poziomu to będzie to świetna okazja na założenie długiej pozycji z małym stop lossem.

Spadkom sprzyja przecięcie średnich, które poprzednim razem okazało się bardzo dobrym sygnałem na wejście w krótką pozycję.

Ripple (XRP)

Analiza techniczna Bitcoin (BTC) & Ripple (XRP) - 10.09.2018

Wygląda na to, że Ripple powróci do ceny z początku grudnia. Kurs nie był w stanie wyjść z kanału spadkowego i w dalszym ciągu obserwujemy spadek wartości tej kryptowaluty.

Ostatnią deską ratunku przed dalszym nurkowaniem jest wsparcie 0.25$ pokrywające się ze zniesieniem fibo. Istnieje szansa na atak byków i odbicie od tego poziomu tworząc formację podwójnego dna . Można w tym miejscu szukać okazji do założenia longa.
Jeśli to wsparcie zostanie wybite to kolejnym targetem jest wspomniane w tytule 0.18$.

Rynek z każdym dniem staje się coraz bardziej wyprzedany więc jeśli jesteś inwestorem długoterminowym powinieneś poważnie rozważyć rozpoczęcie zakupów. Ripple podobnie jak wiele innych altów znajduje się w fazie kapitulacji więc możliwe, że już niedługo powróci na właściwą ścieżkę.