Bitcoin (BTC)

Analiza techniczna Bitcoin (BTC) & Ripple (XRP) - 20.09.2018Bitcoin znajduje się ponownie w trendzie bocznym, a wsparcie na poziomie 6000$ wydaje się na ten moment nie do zdarcia.

Niedźwiedzie próbowały zakończyć marazm, który obserwujemy od dłuższego czasu na rynku popychając kurs w stronę wsparcia, ale odpowiedź byków była zdecydowanie mocniejsza co z resztą doskonale widać w interwale 5-minutowym. Cena poszybowała w górę w błyskawicznym tempie zamykając stop lossy shortującym traderom.

snapshot

Dopóki cena nie wybije wsparcia/oporu, ciężko przewidzieć cokolwiek. Pozostaje być cierpliwym.
Zadziwiające natomiast jest to, że BTC wciąż nie poddaje wsparcia na 6k.
Warto zwrócić uwagę, że liczba shortów wciąż jest bardzo wysoka więc nastawianie się na spadki jest również coraz bardziej ryzykowne. Wczorajszy “squeeze” zamknął tylko niewielką część krótkich pozycji, co poskutkowało wzrostem ceny o 400$ w krótkim czasie.
Wygląda na to, że ktoś dokupuje sporą ilość BTC gdy tylko cena pojawi się blisko 6000$. Istnieje zatem możliwość, że tym razem Bitcoin nie spadnie już poniżej tego poziomu.

Byki nadal ostro atakują. Kurs przebił się przez opór na 6600$ i zmierza w kierunku linii trendu spadkowego, a biorąc pod uwagę to jak Bitcoin zachował się 19 września, istnieje bardzo duża szansa na wybicie tego oporu.
W tej chwili wszystko wygląda pro wzrostowo. Spoglądając na ilość shortów można stwierdzić, że Bitcoin ma jeszcze sporo “paliwa”.
Większość z nich prawdopodobnie będzie zamykana dopiero po przebiciu 7000$ dlatego istotne jest, aby ten opór został pokonany.
Jeśli byki pójdą za ciosem, wówczas możemy w niedługim czasie zobaczyć wyższy szczyt na poziomie 8500$.

Ripple (XRP)

Analiza techniczna Bitcoin (BTC) & Ripple (XRP) - 20.09.2018W poprzedniej analizie wspomniałem o możliwości utworzenia podwójnego dna i tak właśnie się stało, chociaż szanse na kontynuowanie spadków były większe , byki obroniły poziom 0.25$ i w tej chwili Ripple jest na dobrej drodze, by powrócić do poziomu, które przez długi czas stanowił mocne wsparcie.

To co jest w tej chwili najważniejsze, a zarazem przemawia za dalszymi wzrostami to oczywiście wybicie kanału spadkowego na dużym wolumenie oraz formacja podwójnego dna . MA 50 również bez większych problemów została wybita.
Najprawdopodobniej silniejszym oporem będzie poziom 0.40$, gdzie znajduje się MA 100 (dzienna) oraz zniesienie fibo 0.618. Możliwe więc, że zobaczymy niebawem małe odreagowanie, po którym nastąpi kontynuacja wspinaczki.

Analiza

Paweł Migawa

Cryptonews na TradingView: https://pl.tradingview.com/u/Cryptonews_pl/