Bitcoin (BTC)

Analiza techniczna Bitcoin, Lisk, EOS, BCH, IOTA - 27.08.2018

Konsolidacja, którą obserwujemy od ostatniego czasu rozciąga się, aczkolwiek są ku temu powody.

Patrząc na wykres można jasno stwierdzić, że obecna sytuacja na BTC jest korzystniejsza, a prawdopodobieństwo rozpoczęcia dłuższych wzrostów jest większe niż poprzednim razem.
MA 100 w interwale D1 jest wykorzystywana przez wielu traderów do określenia obecnego trendu na rynku. Patrząc na wykres wstecz, można łatwo wywnioskować dlaczego tak jest. BTC podczas ostatniego byczego rajdu często odbijał po korekcie od tej linii. W trendzie spadkowym natomiast wskaźnik ten stanowi opór dla ceny.

W lutym kurs odbił po raz pierwszy, jednak nie było mowy o kontynuacji wzrostów. Kolejne odbicie również zostało łatwo stłumione. Kurs wybił na krótki czas średnią kroczącą po czym spadki zostały kontynuowane. Próba, którą Bitcoin podjął w lipcu również nie przyniosła żadnych rezultatów.

Dlaczego więc tym razem BTC ma większe szanse na powodzenie ?
Otóż za każdym razem odległość od MA 100 zmniejsza się, co oznacza że potrzebny jest mniejszy ruch ceny by wyjść ponad tę linię.
Bitcoin w tej chwili znajduje się bardzo blisko i jeśli powtórzy się sytuacja z kwietnia to są spore szanse na mocne wybicie.

Czy wrzesień będzie “tym” miesiącem ?

Lisk (LSK)

Analiza techniczna Bitcoin, Lisk, EOS, BCH, IOTA - 27.08.2018Po długim okresie spadków Lisk zaskakuje mocnym odbiciem, które może być początkiem kolejnej fali wzrostów.
Podczas gdy Bitcoin konsoliduje, LSK wybija linię trendu spadkowego i notuje ponad 100% wzrost ceny.

Jeśli ta tendencja zostanie utrzymana to kolejnym i najważniejszym celem dla Liska będzie strefa 6-8$.
Pamiętajmy jednak, że dopóki kurs nie zacznie tworzyć wyższych szczytów i dołków, nadal powinniśmy obawiać się kontynuacji spadków. Co prawda linia trendu spadkowego została przebita, ale to wciąż za mało by móc stwierdzić czy trend się odwrócił.
Wolumen wciąż jest bardzo słaby, a rynek nadal pozostaje niepewny.
Mimo wszystko na chwilę obecną dalsze wzrosty są w grze.

EOS

Analiza techniczna Bitcoin, Lisk, EOS, BCH, IOTA - 27.08.2018

Przed EOS’em kolejna szansa na wyrwanie się z trendu spadkowego. Kurs konsoliduje od kilku dni w ciekawym miejscu i niebawem powinniśmy zobaczyć większy impuls.

Na wykresie został zaprezentowany scenariusz wzrostowy dla EOS’a. Targety, które się na nim znajdują są celami krótkoterminowymi. Wraz z rozwojem wydarzeń będzie można powiedzieć nieco więcej na temat kolejnych ruchów kursu.

Zanegowanie tego scenariusza oznacza dalsze spadki i testowanie wsparć sprzed 2018 roku.

Bitcoin Cash (BCH)

Analiza techniczna Bitcoin, Lisk, EOS, BCH, IOTA - 27.08.2018Coraz więcej kryptowalut znajduje się w miejscu gdzie można szukać sygnałów kupna. BCH nie jest wyjątkiem i również daje szansę na odbicie w nadchodzącym czasie.

Patrząc na wykres z perspektywy czasu widzimy, że obecne spadki trwają już dłużej niż poprzednio, ale obecna sytuacja przypomina tę z początku kwietnia.
Kurs wyhamował w ostatnim czasie dość znacząco tak jak miało to miejsce wcześniej i obecnie konsoliduje na wsparciu (538$). Co ciekawe, nastroje na rynku w kwietniu również były skrajnie pesymistyczne, a jednak BCH zaliczył ponad 200% wzrost ceny.

Początek września z pewnością będzie ciekawy. Warto więc obserwować nadchodzące dni i szukać sygnałów odwrócenia trendu.

IOTA

Analiza techniczna Bitcoin, Lisk, EOS, BCH, IOTA - 27.08.2018IOTA to kolejna kryptowaluta warta obserwacji. Po dwutygodniowej konsolidacji cena ruszyła nieco w górę. Jest szansa na kontynuację wzrostów, ale by tak się stało, kurs najpierw musi wybić linię trendu spadkowego.

Strefa 1.00-1.20$ stanowi silny opór. Jeśli jednak zostanie pokonany przez byków, wówczas możemy spodziewać się dłuższych wzrostów.
Rynek wygląda na wyprzedany co również może przykuć uwagę inwestorów.

Należy pamiętać, że BTC obecnie znajduje się blisko ważnego oporu. Jeśli byki wybiją na dużym wolumenie 6800$, powinniśmy zobaczyć znaczące wzrosty na całym rynku.

 

Analiza

Paweł Migawa

Cryptnews na TradingView: https://pl.tradingview.com/u/Cryptonews_pl/