Bitcoin (BTC)

Analiza techniczna Bitcoin, Litecoin, Lisk - 03.09.2018

Ostatni tydzień był bardzo udany dla Bitcoina. Kurs wybił kolejny raz opór na 6800$ i powoli pnie się w górę.
Wszystko wygląda na tę chwilę obiecująco.

Co ciekawe, wczoraj zanotowaliśmy bardzo duży wzrost shortów (ok +50%) co oznacza, że bardzo duża część inwestorów spodziewa się spadku ceny.
Jest to pozytywny sygnał dla byków, gdyż dalsze wzrosty mogą wywołać kapitulację niedźwiedzi, a co za tym idzie cena zacznie ponownie wzrastać.

Z drugiej strony obserwujemy słabnący wolumen, a RSI zaczyna alarmować o sporym wykupieniu. Niemniej jednak dalsze wzrosty są bardzo prawdopodobne. Lokalny opór został pokonany, a kolejny target dla BTC to 7500$.

Wrzesień zapowiada się naprawdę obiecująco. Jeśli tym razem zobaczymy masową likwidację krótkich pozycji i cena wystrzeli w górę to bardzo możliwe, że Bitcoin po raz pierwszy od grudnia utworzy wyższy lokalny szczyt.

Litecoin (LTC)

Analiza techniczna Bitcoin, Litecoin, Lisk - 03.09.2018Litecoin obronił się przed mocnym impulsem spadkowym wychodząc górą z flagi.

Sytuacja nadal jest niepewna gdyż cena wciąż znajduje się w klinie spadkowym i jeśli nie wybije w najbliższym czasie ponad 70$ wówczas możemy spodziewać się kontynuacji spadków.

Zakładając, że byki pokonają opór pierwszym targetem jest 75$, a następnie strefa 90-85$.

Duża część altcoinów ustabilizowała się, w tym również LTC. Ruchy cen nie są już tak duże co może przyciągnąć nowych inwestorów. Cały czas jednak należy obserwować “króla kryptowalut”. Odwrócenie trendu na Bitcoinie będzie początkiem kolejnego cyklu wzrostowego na całym rynku. Rok 2017 zdecydowanie należał do altcoinów jednak z biegiem czasu świadomość inwestorów wzrasta, co oznacza że nowy kapitał dotrze tylko do najbardziej obiecujących projektów i należy się dobrze zastanowić czy dana kryptowaluta ma przed sobą jakąś przyszłość zanim zdecydujemy się zainwestować.

Lisk (LSK)

Analiza techniczna Bitcoin, Litecoin, Lisk - 03.09.2018

Lisk odreagowuje wzrosty rozpoczęte w sierpniu. Kurs zbliżył się do 100-dniowej średniej kroczącej, która zatrzymała impuls, jednakże scenariusz dalszych wzrostów jest wciąż aktualny.

Wybicie MA 100 i wyjście powyżej linii trendu wzrostowego będzie dobrym sygnałem do założenia długiej pozycji. W tym momencie bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest kontynuacja spadków i zejście poniżej 2$.

 

Analiza

Paweł Migawa

Cryptonews na TradingView: https://pl.tradingview.com/u/Cryptonews_pl/