Bitcoin (BTC)

Analiza techniczna Bitcoin & Ripple - 16.10.2018Bitcoin wykonał wczoraj oczekiwany większy ruch ceny. Co to oznacza dla inwestorów i czego możemy się w tej chwili spodziewać ?

Po pierwsze, należy zauważyć że w głównej mierze jest to zasługa USDT.
Spadki na Tetherze narobiły szumu na giełdach i bardzo możliwe, że to dopiero wierzchołek góry lodowej, która jest przed nami. Problemy giełdy Bitfinex związane z depozytami walut fiat, a także fake news’y na temat Binance, sugerujące rzekome wykluczenie Tethera z giełdy to prawdopodobnie główne przyczyny panicznej wyprzedaży USDT. Jak zwykle w takiej sytuacji inwestorzy zdecydowali, że mniejszym ryzykiem będzie wymiana swoich krypto dolarów na Bitcoina, który od dłuższego czasu porusza się z bardzo niską zmiennością więc moment na takie zagranie jest wręcz idealny.

Na giełdzie Bitfinex cena BTC podskoczyła błyskawicznie z 6300 do 7800$, a ostatecznie zamknięcie nastąpiło na poziomie 6700$. Inaczej wyglądało to na giełdach, które nie korzystają z Tethera. Skok ceny był mniejszy i w tej chwili różnica kursu wynosi blisko 300$.

Tether w swojej przeszłości był już w podobnej sytuacji. W kwietniu zeszłego roku cena USDT spadła poniżej 0.92$. Po tym wydarzeniu wzrosty na Bitcoinie nabrały nowego tempa, a sam Tether powrócił do pierwotnej ceny 1$ i nie licząc małego spadku krótko po pęknięciu bańki na BTC utrzymywał się stabilnie na tym poziomie… Tak było do dnia wczorajszego.
Dzięki tym wydarzeniom Bitcoin wybił górą trójkąt, w którym poruszał się od długiego czau i daje duże nadzieje na kontynuację wzrostów. Cały czas jednak należy zachować czujność. Za kilka dni może się okazać, że to tylko fałszywe wybicie i kontynuujemy spadki. Jednakże póki co wszystko wygląda dobrze. Bitcoin zbliżył się do linii trendu wzrostowego co również może wróżyć zakończenie spadków. Kluczowym oporem, z którym Bitcoin musi sobie poradzić szybko to 7800$.

Ripple (XRP)

Analiza techniczna Bitcoin & Ripple - 16.10.2018Ripple jako jeden z największych wygranych w ostatnim czasie prawdopodobnie rozpoczyna przygotowania do kolejnego mocnego impulsu. Wybicie średniej kroczącej po korekcie daje duże nadzieje na pozytywny rozwój wydarzeń. Warto zauważyć, że linia lokalnego trendu spadkowego również została wybita. Istotnym faktem jest to, że towarzyszył temu duży wolumen.
W tej chwili mamy dobry moment na założenie długiej pozycji z małym stop lossem ustawionym nieco poniżej MA 50.

Pierwszy target to okolice 0.60$ i w tym miejscu można spodziewać się korekty, a następnie wyjścia powyżej 0.70$. Ripple zdobył w ostatnim czasie spore zainteresowanie inwestorów poprzez kilka newsów oraz spore wzrosty w tym okresie. Wczorajszy impuls daje spore szanse na kontynuację tego trendu.

Analiza

Paweł Migawa

Cryptonews na TradingView: https://pl.tradingview.com/u/Cryptonews_pl/