Bitcoin – kontynuacja wzrostów?

 

Analiza techniczna BTC - 28.12.2018

Po świątecznym szale pora na przegląd rynku kryptowalut. Bitcoin sprawił nam niemałą niespodziankę i zasiał nadzieję wśród wielu osób. Jednak czy ostatnie wzrosty mają w ogóle szanse na kontynuację?

Przed świętami pozycja BTC na rynku była kiepska o czym często wspominałem w poprzednich analizach. Niewiele od tego czasu się zmieniło, ale warto wziąć pod uwagę takie rzeczy jak wyjście górą z formacji klina zniżkującego na D1 oraz wybicie MA 21. Kurs pokonał opór na 3600$, który w tym momencie stanowi ważne wsparcie i jeśli nie zobaczymy w tym miejscu odbicia, wówczas możemy przygotować się na dalsze osuwanie się ceny w kierunku 3000$.

Wolumen powoli maleje z każdym dniem, a brak większej reakcji ceny na wsparcie, w którym obecnie się znajdujemy może doprowadzić nas do kolejnej konsolidacji. Optymistyczny scenariusz zakłada odbicie w kierunku 4500$ i myślę, że Bitcoin jest w stanie kontynuować impuls. W dalszym ciągu shorty wygrywają z longami i podobnie jak przed świętami jest to dobry sygnał na zakup. Dodatkowo tym razem kurs znajduje się na ważnym wsparciu co z pewnością będzie miało znaczenie w nadchodzących dniach.

Czy to początek kolejnego bull runu? Nie byłbym tego taki pewny, myślę że czeka nas jeszcze kilka długich, zimowych tygodni zanim rynek otrząśnie się po listopadowym załamaniu. Nie oznacza to oczywiście, że kapitalizacja rynku będzie tylko i wyłącznie spadać…

Źródło obrazu: 123rf.com

Analizy: Cryptonews_pl