Ethereum wspiera rozwój oprogramowania open source

ethereum

Kolejna po bitcoinach i litecoinach internetowa waluta to ethereum, która jest także językiem programowania przydatnym programistom na całym świecie do tworzenia aplikacji. Ethereum ma szerokie zastosowanie: po pierwsze jako kryptowaluta, a po drugie – do rozwijania i uruchamiania aplikacji albo wsparcia ich twórców.

O ethereum zrobiło się głośno w 2014 r., kiedy waluta ta została zaprezentowana podczas North American Bitcoin Conference przez Vitalika Buterina. W związku z jej rosnącą popularnością warto wiedzieć, czym różni się od innych wirtualnych walut tj. bitcoin czy litecoin.

Mimo że zarówno bitcoin, jak i ethereum opierają się za zasadzie łańcucha bloków (blockchain) i regułach kryptografii, różnią się pod wieloma względami. Na przykład język programowania używany przez ethereum zmienia się przez cały czas, a w przypadku bitcoin – jest stały. Kolejną różnicę stanowi czas blokowy (transakcje ethereum są potwierdzane w ciągu kilku sekund, bitcoin – w ciągu kilku minut), jak również podstawowe „ogniwo” budujące daną walutę (ethereum wykorzystuje ethash, podczas gdy bitcoin używa algorytmu hash SHA-256).

Co jednak najistotniejsze, bitcoin i ethereum powstały w różnych celach. Bitcoin został stworzony jako alternatywa dla konwencjonalnej waluty i jest używany jako środek płatniczy oraz sposób inwestowania pieniędzy. Ethereum natomiast rozwija się jako platforma, która ułatwia zawieranie bezpośrednich kontraktów między jej użytkownikami oraz wspólną pracę nad aplikacjami przy wykorzystaniu własnego systemu walutowego. Głównym celem, jaki przyświecał powstaniu ethereum, nie było powołanie do życia jeszcze jednej cyfrowej waluty, lecz umożliwienie programistom na cały świecie łatwiejszego tworzenia i rozpowszechniania wielu innowacyjnych aplikacji komputerowych. Dlatego też ethereum nie stanowi konkurencji dla bitcoinów czy litecoinów, lecz całkowicie nowe rozwiązanie wspierające rozwój oprogramowania open source.

Analiza techniczna Ethereum ceny – opór zmienił się we wsparcie. Cena Ethereum zdołała złamać silny opór wobec dolara amerykańskiego, co w krótkim okresie może okazać się wsparciem.

ethereum wykres

Źródło wykresu: http://www.newsbtc.com/2016/06/08/ethereum-price-technical-analysis-resistance-turned-support/

Główne informacje
Cena Ethereum wreszcie złapała kurs w żagle i przewyższyła cenę dolara amerykańskiego. ETH/USD złamały wzór konsolidacji przez co ich cena poszybowała powyżej głównego poziomu oporu (14 USD). Wczorajsza linia trendu zniżkującego ETH/USD na wykresie godzinowym (informacje za Kraken) również została złamana i teraz umożliwia pojawienie się wzrostu.

Cena Ethereum ETH wskazała na kilka pozytywnych znaków podczas ostatnich kilku godzin i zdołała wskoczyć wyżej nie tylko wobec dolara amerykańskiego, ale innych walut. Najważniejszym punktem jest to, że cena jest wyższa niż główny poziom oporu (14 USD), co zadziałało niczym poprzeczka dla kupujących i może skutkować wsparciem, jeśli ETH/USD ruszy w dół wobec obecnych poziomów.
Podkreśliłem i poszedłem za linią trendu na wykresie godzinowym (informacje za Kraken) ETH/USD, która również została zmieciona przez ruch w dół. Ponadto, 100 -godzinne SMA zostało złamane przez zwolenników ETH podczas wzrostu. Dlatego cena usadowiła się powyżej istotnego poziomu oporu, który może być teraz rozumiany jako strefa kupujących.

analiza ethereum

Źródło wykresu: http://www.newsbtc.com/2016/06/08/ethereum-price-technical-analysis-resistance-turned-support/

Jeśli zastanawiacie się nad kupnem, zastanówcie się nad tym oraz nad ceną powyżej 100 -godzinnego SMA. Przy ruchu w dół, największym wyzwaniem dla ETH/USD pozostaje poziom około 15,00 USD, który wiele razy zachowywał się niczym bariera. Obserwowanie jak cena zachowa się teraz, będzie ciekawe.

Godzinny MACD – MACD jest w strefie zwyżkującej, ale może przechylić się do strefy zniżkującej dla niewielkiej korekty.
Godzinny RSI – RSI jest bliski poziomów przesycenia, wymaga niewielkiego ruchu w dół w formie korekty.
Poziom wsparcia w ciągu dnia – 14,20 USD
Poziom oporu w ciągu dnia – 14,80 USD

Zespół CryptoNews.pl nie odpowiada za jakiekolwiek działania podejmowane w związku z przeczytaniem artykułu. Handel i inwestowanie na rynku kryptowalut wiąże się z możliwym ryzykiem inwestycji.