Ethereum wspiera rozwój oprogramowania open source

 

15.08.2017

ethereum

Kolejna po Bitcoinach i Litecoinach internetowa waluta to ETH, która jest także językiem programowania przydatnym programistom na całym świecie do tworzenia aplikacji. Ethereum ma szerokie zastosowanie: po pierwsze jako kryptowaluta, a po drugie – do rozwijania i uruchamiania aplikacji albo do wykorzystania w ramach ICO – czyli rodzaju finansowania biznesu i tworzeniu nowych tokenów.

O ETH zrobiło się głośno w 2014 r., kiedy waluta ta została zaprezentowana podczas North American Bitcoin Conference przez Vitalika Buterina. W związku z jej rosnącą popularnością warto wiedzieć, czym różni się od innych wirtualnych walut tj. Bitcoin czy Litecoin.

Mimo że zarówno Bitcoin, jak i ETH opierają się za zasadzie łańcucha bloków (blockchain) i regułach kryptografii, różnią się pod wieloma względami. Na przykład język programowania używany przez ethereum zmienia się przez cały czas, a w przypadku bitcoin – jest stały. Kolejną różnicę stanowi czas blokowy (transakcje Ethereum są potwierdzane w ciągu kilku sekund, bitcoin – w ciągu kilku minut), jak również podstawowe „ogniwo” budujące daną walutę (Ethereum wykorzystuje ethash, podczas gdy Bitcoin używa algorytmu hash SHA-256).

Co jednak najistotniejsze, Bitcoin i ETH powstały w różnych celach. Bitcoin został stworzony jako alternatywa dla konwencjonalnej waluty i jest używany jako środek płatniczy oraz sposób inwestowania pieniędzy. Ethereum natomiast rozwija się jako platforma, która ułatwia zawieranie bezpośrednich kontraktów między jej użytkownikami oraz wspólną pracę nad aplikacjami przy wykorzystaniu własnego systemu walutowego. Głównym celem, jaki przyświecał powstaniu Ethereum, nie było powołanie do życia jeszcze jednej cyfrowej waluty, lecz umożliwienie programistom na cały świecie łatwiejszego tworzenia i rozpowszechniania wielu innowacyjnych aplikacji komputerowych. Dlatego też Ethereum nie stanowi konkurencji dla Bitcoinów czy Litecoinów, lecz całkowicie nowe rozwiązanie wspierające rozwój oprogramowania open source.

Analiza techniczna ETH – Od momentu testowania psychologicznej bariery cenowej 400 USD ETH jest w trendzie spadkowym zarówno na interwale dziennym jak i 4H. Na wysokość ceny mogą też wpływać kolejne ICO na ETH, które powodują odpływ kapitału a od końca czerwca 2017 przestał napływać nowy tak jakby miał wakacje.

Ethereum

Ethereum

Mocnym sygnałem kupna będzie wybicie ceny kolejnych oporów na wysokości 270USD a potem 285USD natomiast zmianę trendu możemy zauważyć już poprzez wybicie tej linii lecącej w dół. Kolejne mocne wsparcie na wysokości 218 USD – 190USD.

Aktualizacja z 11.07.17 (21:00)

Kurs zgodnie z analizą z 09.07.17 spadł o około 50 USD i dalej podąża wzdłuż kanału trendu spadkowego. Możliwa jest kontynuacja spadków aż do poziomu 110 USD – 120 USD natomiast wybicie górnej linii trendu spadkowego na poziomie około 250 USD może oznaczać zmianę trendu na wzrostowy. Obecnie trend spadkowy występuje na wielu walutach podobnie.

Ethereum

Ethereum

Aktualizacja 12.07.2017

Kurs w dalszym ciągu podąża w kanale spadkowym i dalsze spadki dalej są możliwe nawet do poziomów 110 USD -120 USD, dopiero wybicie kanału na poziomie 240 USD – 250 USD może być zwiastunem zmiany trendu na wzrostowy.

Ethereum

Ethereum

Aktualizacja z 17.07.17 (15:45)

Kurs ETH nadal podąża w kanale trendu spadkowego. Nie sprzyja mu na pewno realizacja zbiórek na ETH np. Tezosa. Kurs ETH jest też mocno zależny od kursu BTC, który to nie wypełnił jeszcze formacji głowy z ramionami dochodząc w okolice 1600 USD. Jeśli ten scenariusz się zrealizuje to przed aktualizacją Bitcoin możemy mieć jeszcze jeden zjazd w dół. Mocne wsparcie na poziomie około 100 USD. Zmianę trendu na wzrostowy może oznaczać wybicie kanału trendu od góry oraz potwierdzone zamkniętą dzienną świeczką wybicie oporów na kolejno: 215 USD, 240 USD oraz 270 USD.

Ethereum

Ethereum

Aktualizacja z 18.07.17 (22:54)

Już kolejna świeczka 4H jest nad linią kanału spadkowego co jest potwierdzeniem zmiany trendu na wzrostowy. Mamy wybite opory na 215 USD walczymy z 245 USD. Kierunek na 400 USD albo powrót do kanału trendu spadkowego.

Ethereum

Ethereum

Kurs Ethereum po chwilowych wzrostach po wybiciu kanału spadkowego wszedł w konsolidację pokazaną na wykresie. Obecnie mamy dobry moment z niedużym ryzykiem na chwilowe wejście w długie pozycje do poziomów około 220USD a stop lossem poniżej dolnej granicy konsolidacji i wsparcia według uznania. Wszyscy czekają na długo wyczekiwaną aktualizację Bitcoin. 400USD nadal aktualne dopóki nie przebijemy dolnej granicy konsolidacji.

28.07.2017

28.07.2017

 

 

Obecnie mamy Testowanie górnej granicy konsolidacji na $220. Obserwujmy czy nastąpi wybicie góry. Realizacja części zysków z poprzedniej analizy.

Ethereum

Ethereum

Kanał konsolidacji wybity górą, kierunek na $400.

Ethereum

Ethereum

 

Sytuacja na rynku ETH/USD w dalszym ciągu pokazuje nam możliwości wzrostu do $400. Obecnie kurs w małym kanale konsolidacji z oporem na $320. Dużo nowych graczy ładuje się w BTC nawet wychodząc z niektórych altów. Kapitalizacja na poziomie $140 MLD powinna zapalać czerwoną lampkę ale widzimy możliwości dotarcia nawet do $165 MLD w tym ruchu. Pamiętajcie o dywersyfikacji. Inwestowanie w jedną walutę to zawsze większe ryzyko niż w dziesięć albo i więcej.

Ethereum

Ethereum

 

Mamy wybicie dołem kanału konsolidacji na 4H co wróży chwilowe albo i nie spadki. Obserwujmy bo wsparcia mamy na $270 a potem na $240 – $215.

Ethereum

Ethereum

Kurs Ethereum zbliża się do swojego ATH na poziomie $400 a kapitalizacja łączna kryptowalut przekroczyła oczekiwany poziom $165MLD. Realizacja zysków z długoterminowej inwestycji oraz obserwacja na możliwe wybicie górą.

Ethereum

Ethereum

 

 

CryptoNews.pl nie odpowiada za jakiekolwiek działania podejmowane w związku z przeczytaniem artykułu. Handel i inwestowanie na rynku kryptowalut wiąże się z możliwym ryzykiem inwestycji.