Andreessen Horowitz zatrudnia Katie Haun

 

26.06.2018

 

Firma Andreessen Horowitz, założona w oparciu o Dolinę Krzemową, zatrudniła Katie Haun jako pierwszą kobietę generalnego partnera inwestycyjnego do prowadzenia nowo utworzonego funduszu kryptowalutowego o wartości 300 milionów dolarów, wynika z komunikatu opublikowanego 25 czerwca.

Haun, która jest także dyrektorem w Coinbase, przez 10 lat zajmowała stanowisko prokuratora federalnego w Departamencie Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, gdzie zajmowała się zasobami cyfrowymi i startupami kryptowalutowymi. Podobno prowadziła śledztwo w sprawie Mt. Go.

Ben Horowitz, współzałożyciel Andreessen Horowitz, powiedział:

“Kiedy dowiedziałem się więcej o jej karierze, byłem jeszcze bardziej pod wrażeniem. Stała wobec morderczych gangów motoryzacyjnych i karteli, zlikwidowała zorganizowaną przestępczość, przybici mordercy RICO, odkryła największe pranie brudnych pieniędzy i cyberprzestępstwa oraz powstrzymała przestępczość białych kołnierzyków i publiczną korupcję. Przez to wszystko, jej prokuratorskie nagranie było czymś zerowym. Nigdy nie przegrała sprawy.  ”

Według Bloomberga, Andreessen Horowitz utworzył nowy fundusz kryptograficzny, który zainwestuje w wiele firm od projektów blockchain po wstępne oferty monet (ICO). Wszystkie transakcje kryptograficzne firmy zostaną rzekomo przeprowadzone z tego funduszu. Firma venture capital zainwestowała już około 100 milionów dolarów w cyfrową walutę w swoim ostatnim funduszu. Chris Dixon, komplementariusz funduszu, powiedział:

“Cieszymy się, że możemy skoncentrować się na tym funduszu, dzięki elastyczności pozwalającej nam dokonywać inwestycji, które chcemy zrealizować. Napływ przedsiębiorców gwałtownie wzrósł w ciągu ostatniego roku “.

Haun nie ma bezpośredniego doświadczenia z kapitałem wysokiego ryzyka, jak to miało miejsce w przypadku magazynu informacyjnego Recode, chociaż dokonała pewnych osobistych inwestycji i uczy kursu kryptowaluty na Uniwersytecie Stanforda. Liczba kobiet zaangażowanych w krypto-walutę i blockchain jest znacznie niższa niż mężczyzn. Dixon wskazała, że ​​różnorodność płci jest “zdecydowanie czymś, co musimy poprawić”.

Niedawno podjęto próby przyciągnięcia większej liczby kobiet do pola blockchain i cyfrowych walut. Inicjatywy takie jak “Kobiety w krypcie” Mogul i organizacje takie jak Women in Blockchain Foundation starają się, aby więcej kobiet zaangażowało się w blockchain i przestrzeń krypto.