Wielkie światowe gospodarki już wkrótce będą z większym zaciekawieniem spoglądać na małe kraje, takie jak Malta czy Antigua i Barbuda, a to właśnie z powodu kryptowalut

 

 

 

Prokurator Generalny Antigui i Barbudy Steadroy Benjamin dostał właśnie instrukcje, aby sporządzić projekt implementacji Bitcoina w różnych usługach rządowych. Ruch ten pojawia się po rozmowach rządu wyspiarskiego państwa ze Stowarzyszeniem Rekreacyjnym, podczas którego przedyskutowano korzyści wykorzystywania Bitcoina na terenie Antigui i Barbudy. Urzędnicy państwa, dostrzegając w tej sytuacji możliwość wypromowania swojej ojczyzny jako zaawansowanej technologicznie, postanowili przyklepać tę decyzję. Pierwszym do komentarza był Minister Handlu i Spraw Konsumenckich, Chet Greene:

 

– Tutaj, w Antigui i Barbudzie jesteśmy świadomi, że zawsze znajdujemy się na czele i w centrum rozwoju – jesteśmy literami, trendsetterami Karaibów.

 

Bitcoinowa Dolina Krzemowa pod karaibskimi palmami?

 

W układzie tym szczególnie istotnym wydaje się, iż minister Greene liczy na lepszą możliwość wyśledzenia transakcji Bitcoin. Przypomnijmy, że mówimy tu o kraju karaibskim, które często bywają oskarżane o udział w praniu brudnych pieniędzy. Antigua i Barbuda chce położyć kres reputacji ośrodka bankowego o staro-szkolnych, szwajcarskich metodach traktowania intratnych klientów. Pan Greene rozpoczął już proces budowania świadomości publicznej, przekonując obywateli do rozpoczęcia zbierania informacji na temat Bitcoina w sieci.

 

Jednym z odpowiedzialnych za dobrą passę Bitcoina na wyspach karaibskich jest Calvin Ayre, który reklamował tam korzyści tej kryptowaluty od dłuższego czasu. Pan Ayre twierdzi, że w kryptowalutach drzemie „ogromny potencjał dla firm BPO z rynku Antigui i Barbudy” i ten kraj może czekać los podobny do Filipin:

 

– Podobny fenomen można było zaobserwować w Manili, gdzie byłem jedną z pierwszych osób, które otworzyły firmę oferującą usługi BPO dla przemysłu gier online, a w dniu dzisiejszym niemal wszyscy najwięksi potentaci tego rynku przenieśli swoje operacje BPO właśnie tam.

 

Zespół CryptoNews.pl nie odpowiada za jakiekolwiek działania podejmowane w związku z przeczytaniem artykułu. Handel i inwestowanie na rynku kryptowalut wiąże się z możliwym ryzykiem inwestycji.

04.05.2017