Kik Interactive, twórcy platformy społecznościowej Kik, planuje uruchomić swoją kryptowalutę opartą o Blockchain Ethereum, która będzie nosić nazwę Kin

 

 

31.05.2017

 

Kin pozwoli użytkownikom Kika, do którego należą głównie nastolatkowie, na skorzystanie z szerokiej maści cyfrowych usług. Ted Livingston, założyciel i CEO Kik, powiedział w wywiadzie dla Reuters, że jego aplikacja społecznościowa będzie pierwszą, która zaoferuje tego typu rozwiązanie. Zapowiedział on również, że planują oni sprzedać w tym roku 10% tokenów ICO.

 

– Kik wierzy, że przy pomocy Kin uda nam się zjednoczyć szeroką grupę uczestników i wspólnie z nimi stworzyć otwarty ekosystem cyfrowych usług, dla których najważniejszym jest zadowolenie konsumenta. Jako lider na rynku internetowej komunikacji, chcemy zagwarantować sprawiedliwy i wytrwały model dla usług cyfrowych naszego rynku oraz napędzić alternatywny ekosystem dla komunikacji, informacji i przedsiębiorstw.

 

Kto pójdzie za przykładem Kika?

 

Kik stworzy własną kryptowalutę za pomocą czterech kroków:

 

1. Kin zostanie utworzone na Ethereum, w postaci tokena ER20 i będzie on służyć jako podstawa dla interoperacyjności z innymi usługami cyfrowymi Kin.

 

2. Zintegrowanie Kin z Kik. Kin będzie walutą transakcyjną na łamach aplikacji Kik.

 

3. Stworzenie silnika nagród Kin, który będzie promował Kin jako walutę. Będzie ona dystrybuowana do zainteresowanych za pomocą specjalnego algorytmu, który będzie odzwierciedlał ich udział w rozwoju ekosystemu. Taka struktura będzie zachętą dla innych usług cyfrowych, aby te współpracowały z Kin. Dzienna kwota przeznaczona na nagrody wyniesie około 100 tysięcy dolarów, które zostaną rozdzielone pomiędzy usługodawców.

 

4. Utworzenie Kin Foundation. Będzie ona wspierać ekosystem cyfrowych usług dla konsumentów oraz platformę, która pozwoli ich twórcom na szukanie sposobów zarabiania na swojej pracy.

 

Zdaniem prezesa firmy, platformy social media i aplikacje do czatowania zostały zmonopolizowane przez małą liczbę korporacji, przez co mniejsi gracze mają pod górkę.