Moblina decentralizacja – Aragon, zdecentralizowana platforma umożliwiająca realizowanie transakcji przy użyciu ETH, współpracuje ze Status.im – zdecentralizowaną przeglądarką i komunikatorem, umożliwiającą użytkownikom przechowywanie zasobów ETH

 

 

 

Aragon stwierdził, że opracował najprostszy sposób na zmodernizowanie organizacji i przygotowanie do używania Ethereum jako jedynego środka płatniczego. Rozwiązaniem ma być narzędzie umożliwiające tworzenie i utrzymywanie firm na całym świecie. Firmy będą mobilne – będą miały możliwość poruszania się bez ponoszenia kosztów związanych z rozwojem aplikacji na Androida i iOS.

 

Aragonia – wyjątkowa kraina, której podstawą jest platforma – to miejsce, w którym organizacje są zbudowane przy użyciu Aragon Core – solidnej struktury DAO i dApp.

 

Zakłada się, że pierwszymi użytkownikami projektu będą firmy rozproszone i projekty open source, które narażone są na szereg zbędnych działań, często hamujących ich rozwój.

 

Aragon dotychczas dstępny był tylko na Windows, MacOs, Linux przez przeglądarki internetowe, co uniemożliwiało dostęp 2,3 miliardom użytkowników smartfonów. Przeniesienie Aragona na platformę mobilną i zwiększenie przystępności było jedynie kwestią czasu. Platforma dostępna mobilnie to ukłon w stronę nowoczesnych technologii, zapewniających miliardom ludzi na świecie stały kontakt z otoczeniem biznesowym.

 

To rozwiązanie pomoże udoskonalić współczesne organizacje, które mają możliwość organizowania zasad funkcjonowania wokół struktur Aragonii. Mobilna wersja świata finansów jest doskonałym rozwinięciem platformy, wspierającym jej dostępdność. To również ukłon w stronę nowoczesnych rozwiązań, umożiwiających transfer pieniędzy niezależnie od miejsca, w którym przebywa użytkownik. Projekt Aragonii, oparty na stworzeniu wirtualnego ekosystemu przyjaznego sektorowi finansów jest rozwiązaniem problemów większości organizacji. Dla firm oznacza to możliwość wykonywania transakcji w każdym miejscu, w którym dostępne jest połączenie sieciowe.

21.05.2017