Senacki Komitet Finansowy w Arizonie przyjął projekt ustawy umożliwiający płacenie podatków w Bitcoin.

 

08.02.2018

 

Za cyfrową walutę można płacić za loty, meble, muzykę, a nawet pizzę. Teraz, już niedługo w Arizonie, będzie można użyć Bitcoina, aby zapłacić podatki.

Arizona może zrewolucjonizować sposób, w jaki rząd postrzega kryptowaluty, takie jak Bitcoin. Jeden projekt ustawy uznał Bitcoiny i inne kryptowaluty za walutę, a nie za towar. Drugi pozwoliłoby podatnikom w Arizonie zapłacić podatki Bitcoinem.

“To jeden z wielu projektów ustaw, z których korzystamy, aby wysyłać sygnały do wszystkich w Stanach Zjednoczonych i być może na całym świecie, że Arizona będzie miejscem dla technologii blockchainowej i cyfrowej waluty. “- powiedział Jeff Weninger, przedstawiciel stanu Arizona.

Weninger powiedział, że projekt utawy, którego był współinicjatorem, uchwalony przez Senacki Komitet Finansowy głosowaniem w stosunku 4 – 3, ułatwi obywatelom płacenie podatków.

“Łatwość użycia, możliwość robienia tego w środku nocy, będąc w domu podczas oglądania telewizji” – powiedział  Weninger. “Myślę, że za kilka lat to nawet nie będzie nic szczególnego”.

Według badania University of Cambridge, obecna liczba aktywnych użytkowników portfeli kryptowalutowych szacowana jest na od 2,9 do 5,8 miliona. Jednym z nich jest Jack Biltis, właściciel firmy Tag Employer Services w Phoenix, który wierzy, że jest to droga do przyszłości a sam umożliwia swoim pracownikom pobierania wynagrodzenia w Bitcoin.

Żyjemy w bardzo interesującym czasie i, naprawdę, chcemy być częścią tej rewolucji. Po prostu wiemy, że możemy w momencie gdy wybrano Arizonę by stanęła na czele i zachęcała wszystkich do przyjęcia nowych technologii.

Bilits uważa, że w momencie gdy możesz przelewać i otrzymywać pieniądze niemal w tym samym czasie jasnym jest, że nowa technologia zastąpi obecny system bankowy.

Ale są też tacy, którzy uważają, że te systemy, które już zostały ustanowione, są wystarczające. Przywódca mniejszości senackiej stanu Arizona Steve Farley powiedział, że uważa, że ​​jeśli to rozwiązanie zostanie zaimplementowane, naraziłoby wszystkich podatników na ryzyko, gdyby bitcoin zwyczanie runął.

Gdybyśmy mieli ustawę, która pozwoliłby ludziom płacić podatki bezpośrednio w bitcoinie, to obciążałoby to wszystkich innych podatników, ponieważ oznaczałoby to, że kryptowaluty trafiają do państwa, a wtedy państwo musi wziąć na siebie odpowiedzialność za jego wymianę na USD

Dodał, że dolar amerykański powinien wystarczyć aby spełniać dalej swoją rolę

Bilitis odniósł się do jego słów:

Na początku zawsze jest trochę niepewności i ekscytacji, tak było ze wszystkim łącznie z Internetem. Świat będzie wyglądał inaczej za 20 lat, a ludzie, którzy odniosą prawdziwy sukces, to ludzie, którzy już teraz to zrozumieją i nie będą obawiać się tych zmian.

Bitcoin jest w całości obecny w Internecie, wykorzystuje technologię blockchain – gdzie wspólna baza danych księgi zapisuje i udostępnia każdą transakcję, która ma miejsce w sieci użytkowników. Pięć stanów wprowadziło lub przyjęło ustawodawstwo blockchain.

Światowe Forum Ekonomiczne szacuje, że podatki zostaną zebrane po raz pierwszy przez rząd za pośrednictwem blockchain w 2023 roku. Jeśli ta ustawa w Arizonie przejdzie, podatnicy mogą płacić za pomocą blockchain w ciągu zaledwie dwóch lat.