Pierre Bourque uosabia ducha Bitcoin w przenośni i dosłownie jako artysta wyraża swoje powinowactwo do Bitcoin tworząc wizualne obrazy, które ludzie mogą zobaczyć, docenić i zakupić jeśli chcą. Na poziomie bardziej praktycznym sprzedaje on swoje prace twórcze na stronach internetowych w tym bitcoin.com.

 

Bitcoin.com jest jednym z nowszych powiązań artysty ze społecznością bitcoin. Bourque był zwolennikiem kryptowaluty już kilka lat temu. Zaznajomił się z BTC kiedy jego internetowy portal wiadomości został sponsorem wydarzeń takich jak wnętrze Bitcoin w Nowym Jorku, Bitcoin Expo w Toronto oraz innych. Jest także członkiem rady dyrektorów Bitcoin Alliance of Canada. Bourque widzi swoją rolę jako artysty poprzez komunikację unikalnych aspektów Bitcoin, które są postrzegane jako coś więcej niż ruch gospodarczy. Artysta stwierdził także, że jest głęboko zainteresowany uchwyceniem kultowych osobistości epoki bitcoin. Poza Bitcoin, tematy artystyczne Bourque obejmują celebrytów, liderów politycznych i krajobrazów. Zaprojektował również kanadyjski znaczek dostępny w Canada Post. Pytany, z którego ze swoich dzieł jest najbardziej dumny Bourque powiedział, że to wizerunek Bitcoin ewangelisty Roger Ver. Ten obraz o wysokości czterech stóp pokazuje niewiarygodną głębię i charakter. Jest to jedno z najbardziej uderzających dzieł jakie zrobił do tej pory i już jest zazdrosny kto może go nabyć i zabrać. Najtrudniejszym elementem tworzenia sztuki o Bitcoin jest to, że w świecie kryptowaluty dzieje się wszystko tak szybko co sprawia, że cięzko jest wszystko na bieżąco uchwycić.

 

W świecie Bitcoin nie chodzi tylko o pieniądze, wierzą zawsze w ludzi bo to właśnie oni widzą, wierzą i osiągają obrane cele. Jako wspólnota, Ci ludzie robią sny, które w istocie mogą być kroniką mojej pracy dodał Pierre Bourque na koniec.