Amerykański producent sprzętu ASUS oficjalnie ogłosił wydanie swojej “drugiej generacji” płyty głównej do minigu kryptowalut

 

31.05.2018

 

ASUS wydał 30 maja komunikat prasowy:

Od czasu wydania w ubiegłym roku, ASUS B250 Mining Expert uczynił kopalnie hobbystów kryptowalutowych bardziej dostępnymi, a operacje na skalę przemysłową bardziej wydajnymi. To był ogromny sukces, a wielkość sprzedaży znacznie przekroczyła oczekiwania. Dzięki sprawdzonej w praktyce koncepcji i szerszemu wglądowi w to, czego potrzebują górnicy, zredefiniowaliśmy wzór na drugą generację.

Jest to wskaźnik tego, w jakim stopniu zmieniła się branża sprzętu komputerowego w związku z kryptografią, a H370 ma oferować przestrzeń dla łącznie dwudziestu kart graficznych.

Wydobycie kryptowalut znacznie zwiększyło zapotrzebowanie na chipy GPU potrzebne do takich kart, a producenci tacy jak Nvidia rywalizują bezpośrednio z konkurentami przemysłu kryptowalutowego, takimi jak Bitmain. Różni operatorzy produkują obecnie płyty główne do miningu, takie jak Gigabyte, Biostar i MSI. Firma ASUS planuje wprowadzenie nowej oferty w Ameryce Północnej, która rozpocznie się w trzecim kwartale 2018 r.