Australijski Urząd Podatkowy (ATO) podejmie twarde stanowisko w sprawie inwestorów kryptowalutowych w tym sezonie podatkowym, ATO oświadczyło, że skorzysta z międzynarodowych umów dotyczących porównywania danych, aby śledzić zobowiązania podatkowe australijskich handlowców kryptowalutowych

 

09.07.2018

 

ATO chce dotrzeć do handlowców krypto, korzystając z międzynarodowych umów. Australijski urząd skarbowy ogłosił, że wykorzysta umowy dotyczące udostępniania danych między Australią i innymi krajami, aby określić zobowiązania podatkowe australijskich inwestorów kryptowalutowych.

“Jesteśmy wyczuleni na potencjalne ryzyko braku zgodności, które wynikają z kryptowalut, ale nie jesteśmy nimi naprawdę zaniepokojeni”, powiedział zastępca dyrektora ATO.

“Tam, gdzie ludzie próbują umyślnie unikać tych zobowiązań, spróbujemy podjąć działania. Posiadamy szereg istniejących instrumentów, które mają na celu rozwiązanie problemu niewyjaśnionego bogactwa i widocznej konsumpcji, które mogą wynikać z zysków czerpanych z inwestycji w kryptowaluty”

ATO chce ściągnąć podatki wykorzystując międzynarodowe umowy

Jacob podkreślił również, że zmiany w przepisach dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy nakazujących australijskim giełdom kryptowalutowym zidentyfikować posiadaczy portfela pozwolą giełdom na gromadzenie informacji o transakcjach kryptowalutowych, które będziemy mogli uzyskać i wykorzystywać w naszych działaniach angażujących.

Wielu inwestorów może być nieświadomych obowiązków podatkowych

Australia spekuluje, że wielu użytkowników kryptowalutowych może nie być w pełni świadomych swoich obowiązków podatkowych, stwierdzając: “Ludzie niesłusznie wierzą, że dostają nadzwyczajny zysk, który nie jest opodatkowany. To może być kosztowny błąd”