Australijska Giełda Papierów Wartościowych (ASX) ogłosiła, że ​​opóźni przejście do wykorzystania transakcji Blockchaina w transakcjach kapitałowych o sześć miesięcy

 

05.09.2018

 

ASX pracuje nad wdrożeniem Blockchaina od grudnia 2017 r., chcąc zastąpić obecny system przetwarzania transakcji kapitałowych.

Według “Sydney Morning Herald” decyzja o opóźnieniu ma miejsce ze względu na plan poświęcenia więcej czasu na rozwój i testowanie. Data uruchomienia przejścia na nowy tryb została przesunięta z czwartego kwartału 2020 r. na marzec-kwiecień 2021 r.  obowiązujące w całej branży plany testów i obowiązkowa akredytacja zostały odroczone w tym samym przedziale czasowym.

ASX po raz pierwszy podjął decyzję o zastąpieniu Elektronicznego System Subregisteru Clearing House (CHESS) na głównej australijskiej giełdzie papierów wartościowych po dwóch latach testowania możliwości technologii (DLT), której formą jest Blockchain.

Australia opóźnia przejście na Blockchaina

Pierwsza faza testów obejmowała dwa niezależne przeglądy bezpieczeństwa systemów opracowanych przez firmę Digital Asset, firmę doradczą, która pomaga instytucjom finansowym w przyjmowaniu rozwiązań DLT. Początkowo ostateczny termin przeglądu ASX w CHESS został zaplanowany na marzec 2018.

Poza planami ASX, w Australii trwają ważne inicjatywy mające na celu integrację Blockchaina zarówno w sektorze finansowym, jak i rządowym. W lipcu tego roku IBM podpisał pięcioletni kontrakt o wartości 1 mld AU $ (740 mln dolarów) z australijskim rządem na wykorzystanie technologii Blockchain i innych nowych technologii w celu poprawy bezpieczeństwa danych i automatyzacji we wszystkich departamentach federalnych, w tym w dziedzinie obronności i spraw wewnętrznych.

Na początku tego miesiąca Bank Światowy i największy bank w kraju, Commonwealth Bank of Australia (CBA), z powodzeniem wydały publiczną obligację wyłącznie za pośrednictwem technologii Blockchain.