Australijskie giełdy kryptowalut muszą przestrzegać nowych zasad AML

 

03.04.2018

 

Zgodnie z informacjami dostępnymi obecnie na stronie australijskiego centrum raportów i analiz transakcyjnych (AUSTRAC), “cyfrowe wymiany walut” muszą teraz rejestrować się w urzędach, a także rzestrzegażnych pocedór raportowania i kontroli tożsamości.

Posunięcie to następuje, gdy władze australijskie próbują uszczelnić luki w wykorzystaniu kryptowalut w zakresie zarządzania podatkami i tożsamością.

W obliczu niezadowolenia z powodu gwałtownego wzrostu liczby oszustów, australijskie Biuro Podatkowe poprosiło w ubiegłym tygodniu o wkład podatników w to, jak najlepiej gromadzić odpisy z zysku kryptowalutowego.

W ramach reformy bezpieczeństwa, wymiany muszą teraz być zgodne z czterema podstawowymi regułami, aby móc działać:

– przyjmowanie i utrzymywanie programu AML / CTF w celu identyfikowania, łagodzenia i zarządzania ryzykiem prania pieniędzy i finansowania terroryzmu
-identyfikacja i weryfikacja tożsamości swoich klientów
-zgłaszanie podejrzanych spraw AUSTRAC i transakcji obejmujących walutę fizyczną w wysokości 10 tys., dolarów lub więcej
-prowadzenie pewnych zapisów przez siedem lat.

Sześciomiesięczny okres karencji będzie towarzyszył nowym regulacjom, podczas których AUSTRAC będzie łagodniejszy dla operatorów, którzy nie spełniają wymagań.

Od 3 kwietnia 2018 r., obowiązywać będzie sześcioletnia “zasada polityki”. W tym okresie CEO AUSTRAC może podejmować działania egzekucyjne tylko wtedy, gdy firma DCE nie podejmie “rozsądnych kroków” w celu dostosowania się.