Australijski Bank of Queensland zakazał nabywcom nieruchomości wykorzystywania kapitału własnego do zakupu kryptowalut

 

13.07.2018

 

Bank of Queensland jest podobno instytucją mającą na celu ograniczenie kredytów od pożyczek, które mają być wykorzystywane do zakupów lewarowanych lub handlu kryptowalutami. Bank uzasadnił zakaz potencjalnym wysokim ryzykiem tego rodzaju inwestycji, stwierdzając, że podczas gdy lewarowane transakcje walutowe mogą być opłacalne, zła decyzja inwestycyjna może mieć poważne konsekwencje.

Bank of Queensland aktualizuje umowy kredytowe, ostrzegając konsumentów, że żaden cel pożyczkowy, który wiąże się z zakupem lub korzystaniem z kryptowaluty, jest nie do przyjęcia.

Pożyczkobiorcy mogli uzyskać dostęp do pieniędzy pożyczkowych z nieruchomości na zakup kryptowaluty za pomocą zastawu hipoteki. Pożyczkobiorca może uzyskać dostęp do dodatkowych płatności na swoich rachunkach kredytowych, które przekraczają minimalne wymagane płatności. Zgodnie z analizą finansową większość kredytodawców oferuje usługę na rachunkach o zmiennej stopie procentowej, a zazwyczaj nie ma opłat, jeśli wniosek o dostęp do pieniędzy z odświeżenia zostanie przesłany online.

Australijski bank zakazuje korzystania z kredytów hipotecznych w kryptowalutach

Ustanowienie linii kredytowej było również popularnym sposobem wykorzystania kredytów na zakup kryptowalut. Kredytobiorcy mogli korzystać z linii kredytowej wykorzystującej kapitał własny.

Broker kredytów hipotecznych powiedział Financial Review, że bankowcy robią zapytania i śledzą rachunki kredytobiorców, aby ostrzec ich przed transakcjami kryptowalutowymi i przepływami funduszy. Broker powiedział podobno, że są zaniepokojeni, ponieważ Australijski Urząd Podatkowy, Skarb Państwa, Bank Rezerw Australii i Austrac wziął się za nich. Według przeglądu finansowego większość kredytodawców nadal nadzoruje i reguluje pożyczki kryptowalutne, twierdząc jednocześnie, że nie pytają konsumentów, w jaki sposób wykorzystują pożyczone środki.

W zeszłym miesiącu australijscy eksperci podatkowi potwierdzili, że australijski Urząd Podatkowy (ATO) podejmuje surowe środki wobec inwestorów kryptowalutowych. Liz Russell, starszy urzędnik podatkowy, powiedział, że ATO jest na “ścieżce wojny”.

W kwietniu rząd australijski ogłosił, że wymiana kryptowalutowa musi być zgodna z nowymi przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy. Zgodnie z nowymi przepisami cyfrowa wymiana walut musi zarejestrować się w urzędach, a także zobowiązać się do różnych procedur zgłaszania i kontroli tożsamości.