Partnerstwo pomiędzy firmą zajmującą się płaceniem rachunków a giełdą kryptowalut pozwoli Australijczykom na opłacenie rachunków w 100 kryptowalutach. Klienci mogą używać dowolnych monet na swoich kontach Cointree, aby opłacać rachunki, niezależnie od tego, czy firmy akceptują kryptowalutę

 

22.08.2018

 

Cointree i Gobbill umożliwiają płatności za rachunki w ponad 50 kryptowalutach, firmy płatnicze wspólnie ogłosiły partnerstwo 20 sierpnia, aby umożliwić Australijczykom płacenie rachunków za pomocą kryptowalut.

“Sojusz pomiędzy dwiema firmami pozwoli użytkownikom z obu platform płacić rachunki za gospodarstwo domowe za pomocą ich kryptowalut przechowywanych w portfelu Cointree. Strona internetowa Gobbilla stwierdza, że ​​wystawiane rachunki od każdego australijskiego dostawcy można płacić za pośrednictwem jego systemu, w tym mediów, telekomunikacji, stawek komunalnych i ubezpieczeń”

Przedstawiciel Cointree powiedział:

Obecnie pracujemy nad integracją z Gobbill, aby umożliwić płatności za rachunki za pomocą dowolnej monety wymienionej na naszej giełdzie.

Wyjaśnił, że integracja zostanie zakończona za około miesiąc, wtedy użytkownicy będą mogli płacić rachunki za pomocą kryptowalut. Do tego czasu członkowie mogą płacić rachunki tylko za pomocą BTC.

Firmy wyjaśniły, że użytkownicy Gobbilla mogą łączyć portfele kryptowalutowe na swoim koncie i decydować się na płacenie rachunków kartą kredytową, kontem bankowym lub określoną kryptowalutą, niezależnie od tego, czy akceptuje ona tę metodę płatności. Cointree twierdzi, że w zeszłym roku zapłacił australijskie rachunki o wartości przekraczającej 100 milionów dolarów. W tym roku firma twierdzi, że doświadczyła dziesięciokrotnego wzrostu płatności kryptowalutą.  Cointree jest zarejestrowany w australijskim organie regulacyjnym i monitorującym AML / CTF. Gobbill jest autoryzowanym przedstawicielem i posiada australijską licencję usług finansowych.

Obecnie Cointree wymienia 27 kryptowalut na swojej stronie internetowej: ADA, AE, AION, BCH, BTC, DASH, DGD, ES, ETC, ETH, ICX, IOST, LTC, NEO, OMG, ONT, PPT, QTUM, REP, SNT, TRX, VEN, XEM, XRM, XRP, ZL, ZRX.

Jednak przedstawiciel giełdy powiedział, że wprowadzą następne kryptowaluty (w tym tygodniu / na początku następnego) takie jak:  ZEC, LSK, BTG, DCR, SC, STEEM, GNT, DGB, BAT i KMD.

Po zakończeniu integracji z Gobbill, giełda spodziewa się, że lista 50-100 monet zostanie udostępniona przez przedstawiciela.