Raiffeisen Bank International (RBI) stał się pierwszą austriacką grupą bankową, która przystąpiła do konsorcjum R3 (DLT)

 

 

 

23.11.2017

Bank, który prowadzi sieć bankową w Europie Środkowej i Wschodniej, potwierdził swój udział w projekcie DLT skoncentrowanym na przedsiębiorczości w tym tygodniu, wskazując na jego chęć “wymiany i współpracy z rówieśnikami” oraz rozwoju bezpieczeństwa i użyteczności własnych inicjatyw blockchain RBI.

Michael Hoellerer, pełnomocnik RBI, powiedział w oświadczeniu:

Wykorzystanie platform technologicznych takich jak “Corda” pozwala nam zdobyć rozległą wiedzę w zakresie podstawowej infrastruktury przyszłych komercyjnych aplikacji Blockchain.

Sieć R3 składa się z ponad 160 międzynarodowych członków z wielu branż, w tym banków, instytucji finansowych, firm technologicznych, stowarzyszeń handlowych i innych.

Grupa ujawniła ponad 100 milionów dolarów w nowym finansowaniu w maju tego roku, a następnie w czerwcu wprowadziła wersję beta swojej platformy oprogramowania Corda.

W zeszłym tygodniu firma R3 ujawniła, że ​​ma na celu głębszą integrację Cordy z usługą chmury Azure firmy Microsoft w celu uproszczenia procesu opracowywania i wdrażania dla przedsiębiorstw oraz ułatwienia komercyjnego wdrażania aplikacji CorDapp R3.