Austriacki Urząd ds. Rynku Finansowego zakazał prowadzenia działalności firmie wydobywczej kryptowaluty, twierdząc, że firma naruszyła krajowe prawo bankowe

 

30.05.2018

 

Regulator ogłosił we wtorek, że “zakazał modelu biznesowego firmy INVIA GmbH”, twierdzącej, że oferował nieautoryzowany alternatywny fundusz inwestycyjny z naruszeniem austriackiej ustawy bankowej. Jak wynika z komunikatu prasowego, pełne dochodzenie w sprawie spółki nie zostało jeszcze zakończone.

INVIA World, twierdzi, że wydobywa najbardziej dochodowe kryptowaluty za pomocą zastrzeżonego algorytmu, jak wyjaśniono w poście na forum. Wydane jednostki są zamieniane na Bitcoiny lub Ethereum, które następnie są wypłacane inwestorom.

Zgodnie z wydaniem FMA, INVIA nie zarejestrowała się u regulatora, a także nie ma licencji na oferowanie produktów finansowych, takich jak alternatywne fundusze inwestycyjne.

Ruch ten po raz pierwszy od prawie roku jest taki, że regulator ostrzegł firmę kryptowalutową o wstrzymaniu działalności. W lipcu ubiegłego roku FMA oświadczyła, że ​​OneCoin nie był upoważniony do wydawania lub administrowania instrumentami płatniczymi.

W tym czasie regulator opublikował ostrzeżenie na swojej stronie internetowej, ostrzegając inwestorów o oszukańczym charakterze programu.