Red Bull, firma produkująca napoje energetyczne, ogłosiła wprowadzenie automatów przyjmujących jedynie płatność w Bitcoin

 

 

Pierwsza tego typu maszyna została pokazana na Kongresie Hakerów w Pradze. Było to spotkanie sponsorowane przez ekspertów i firmy z sektora Bitcoin, na przykład Andreasa Antonopoulosa oraz Trezor.

 
3 Kongres Hakerów w Paralelni Polis to również Bitcoin Coffee, podczas którego uczestnic mogli zakupić ciastka, kawę oraz inne napoje i zapłacić jednostkami Bitcoin.

 
Red Bull interesuje się Bitcoin

 
Red Bull ogłosił ostatnio, że wspiera Institute of Cryptoanarchy oraz Paralelni Polis, czyli decentralizację i wydarzenie Bitcoin.

 
Maszyna akceptująca tę walutę, która wydaje przekąski tylko przy zapłacie Bitcoin, została zaprojektowana i wyprodukowana przez Red Bull w celu promowania Bitcoin i zagrzania uczestników do innowacyjnego i unikalnego wprowadzenia tej waluty.

 
Jak ogłosiła załoga Red Bulla na Czechy:

 
“Taka maszyna już działa na Kongresie Hakerów w Paralelni Polis. Jest to pierwszy automat na Bitcoin.”

 
Bitcoin widoczny podczas głównych imprez Red Bulla

 
Red Bull jest zaangażowany w najbardziej innowacyjne i skoncentrowane na technologii wydarzenia oraz seminaria, w których uczestniczą setki tysięcy słuchaczy. W ich trakcie pojawiają się maszyny i produkty sygnowane przez firmę. Pod jej nazwą organizuje się  wiele flagowych imprez, na przykład Grand Prix Japonii, Red Bull Music Academy oraz Red Bull Sea to Sky, które przeciągają miliony ludzi z całego świata.

 
Automaty na Bitcoin będą podczas tych wydarzeń udostępnione masom i umożliwią demonstrację wykorzystania Bitcoin jako najważniejszej waluty międzynarodowej.

 

11.10.16