Ostatnie badanie Juniper Research stwierdza, że ​​rynek kryptowalut może “implodować”, a wolumeny transakcji maleją

 

10.10.2018

 

Juniper ocenił wyzwania związane z cyfrowymi walutami, koncentrując się na problemach technicznych, społecznych i regulacyjnych. W badaniu przeanalizowano również takie kwestie, jak zmiany regulacyjne na rynku, awarie giełd, ataki hakerskie i rozwidlenia oraz ich wpływ na zmienność kryptowalut.

Według danych Junipera dzienne wolumeny transakcji na Bitcoinie spadły z około 360 tys., do 230 tys., transakcji. Jeśli chodzi o dzienne wartości transakcyjne, zaobserwowano tendencję spadkową z ponad 3,7 miliarda dolarów do około 670 milionów dolarów.

W pierwszym kwartale bieżącego roku transakcje kryptowalutowe na całym rynku wyniosły nieco ponad 1,4 miliarda dolarów, podczas gdy w 2017 roku było to mniej niż 1,7 miliarda dolarów. Do drugiego kwartału wartość transakcji spadła o 75 procent, a całkowita kapitalizacja rynkowa spadła poniżej 355 miliardów dolarów. Juniper stwierdził:

“W oparciu o działalność w pierwszej połowie III kwartału, Juniper szacuje, że w tym kwartale spadły o następne 47% wartości transakcji w ujęciu kwartalnym. Krótko mówiąc, biorąc pod uwagę nasze obawy dotyczące zarówno wrodzonej wyceny Bitcoina, jak i praktyki operacyjne wielu giełd, uważamy, że przemysł znajduje się na krawędzi implozji”

Badania Juniper odzwierciedlają niedawną analizę przeprowadzoną przez Diar, gdzie firma oświadczyła, że ​​w trzecim kwartale 2018 roku giełda papierów wartościowych Coinbase w San Francisco osiągnęła najniższy poziom od roku.

W tym samym okresie dochody z kryptowalut przekroczyły już wyniki w 2017 r., ale zdaniem Diara górnicy widzą niewielki zysk. Wydobycie stopniowo staje się opłacalne tylko w przypadku dużych firm, ponieważ opłaty za energię elektryczną stale rosną. Według szacunków “górnicy” płacący detaliczne ceny energii elektrycznej po raz pierwszy we wrześniu zmienili swoją pozycję na nieopłacalną.

Źródło obrazu: via 123rf.com