Centralny Bank Bahamów planuje wprowadzenie popartej przez rząd cyfrowej waluty

 

23.06.2018

 

Przemawiając na Bahamas Blockchain i Cryptocurrency Conference na początku tego tygodnia, wicepremier i minister finansów Bahamów, K Peter Turnquest, ogłosił, że opracowanie w pełni cyfrowej usługi płatniczej jest “drogą naprzód w tej erze zarządzania.”

Turnquest kontynuował:

Cyfrowa waluta bahamska jest szczególnie ważna dla wielu rodzinnych wysp, ponieważ wiele banków komercyjnych zmniejszyło swoją działalność i wycofało się ze swoich społeczności, pozostawiając je bez usług bankowych. Jako kraj wyspiarski, w którym transport może być niedogodnością dla wielu osób, zwłaszcza osób starszych, musimy oferować usługi finansowe w sposób cyfrowy i bezpieczny.

Turnquest popiera również zastosowanie Blockchain na poziomie ogólnokrajowym, aby przekształcić wyspę Grand Bahama w “cyfrowy raj regionu”. Oczekuje on, że rząd uruchomi pilotażowy program wydawania świadectw kształcenia w systemie Blockchain dla absolwentów Krajowej Agencji Szkoleniowej, a także sprawdzi, w jaki sposób można stosować Blockchain dla licencji biznesowych, paszportów i ubezpieczeń społecznych.

Korzystając z technologii i pojedynczych punktów kontaktowych jesteśmy w stanie wyeliminować wiele elementów ludzkich, które ułatwiają korupcję, a więc kiedy mówimy o składaniu wniosków o usługi rządowe, jeśli mamy jeden portal do wejścia i całe przetwarzanie jest wykonywane za kulisami, poprzez elektroniczną wymianę danych, możemy wyeliminować ten punkt, w którym, my, Bahamejczycy, nazywamy to, musisz poradzić sobie z czymś, dając komuś napiwek.